| AvalohAlyn a întrebat:

Cum credeți că va fi viața de după moarte? Paradisul, iadul etc
Cealaltă dimensiune, planul astral etc

6 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Nu pot sa cred ceva despre ceva despre care nu stiu nimic.

| AliGab a răspuns:

Raiul sau iadul, fiecare va avea dupa fapte si/sau dupa pocainta

| Algo098 a răspuns:

Viata de dupa moarte nu va fi. Va fi un nimic. Sunt doar povesti inventate scrise din interes personal de oameni primitivi si pentru oameni primitivi.

| RKBlue a răspuns:

Nu prea cred ca exista.
Daca exista, totusi, cred ca e diferit pentru fiecare.
Poate ne reincarnam...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor Hai ca eram in stare sa-ti dau cel mai senzational raspuns, dar m-am razgandit. Usor, usor.
Si totusi cred, ca daca auzi informatia care trebuie vei putea avea semnale de viata anterioara fara adn special.
Deci, totul este in mintea omului, tot ce gandesti esti tu.
Toate fazele alea cu paradis, rai /iad etc. Sunt doar gandurile tale, care pot fi ganduri despre lucruri reale cum interactionezi ca fiinta umana cum treci prin viata.
Pentru ceva mai presus de viata de om obisnuit, spiritualiate, iti trebuie adn special care oamenii obisnuiti nu il au, totul se petrece in mintea ta si nu in afara.
Deci ca sa-ti spun eu de proiectiile astea din capu meu, nu stiu cum ganditi voi, dar eu cand gandesc, imi apare in cap simt ce este in juru meu si cand sunt in casa cum sunt acum, simt ce este afara, ca si cum ar fi inauntrul meu. Dar eu am probleme speciale de interactionat, sunt foarte sensibila la chestiile astea, tot ce misca cum misca, trece prin mine.
Si nu am adn special, de fapt nu inteleg ce este adn. Si nu pot stii ce se afla fara informatia ca ce s-ar fi putut afla acolo si cum sa fi ajuns acolo.

| Pantea_Cezar_2000 a răspuns:

Ba eu cred ca o sa fie ca pe league of legends