| andreiadrian100 a întrebat:

Cum explicati din punct de vedere a Creatiei Pietrele Cazatoare:asteroizi,comete,meteoriti? Se stie din vechime faptul ca pietrele erau simbolul pedepsitorilor, de ce cad? De ce exista pietre cazatoare in Univers? Sa fie semn de la Dumnezeu Creator:paiul fratelui si barna calaului? Adica trebuie sa fim cristosi isusi Prea Buni? Sau rezulta Bio Hazard, adica faptul ca Dzeu Dumnezeu nu exista?

Răspuns Câştigător
| Seba2013 a răspuns:

Exista injustitie sau lucruri care nu sun drepte insa totusi exista si justitie si lucruri care sunt drepte. Daca tu crezi ca exista doar rau si nu si bine, pierzi. Cand Dumnezeu ne-a aruncat din Paradis am ajuns intr-o lume rea (hazard). Insa oamenii au cautat tot timpul Paradisul si binele si au decartat raúl. Sí in creatie a intrat durerea, hazardul, durerea nu doar in om. Iisus are puterea sa faca si schimbari plantearé. Pe el il asculta si pietrele.

Conservaturismul se bazezaza pe integrationism si decarteaza un progresism sau o devenire aleatorie.

| andreiadrian100 explică (pentru Seba2013):

Iisus Cristos este Calea Adevarul Viata? Dar pare o oaie ratacita, vorba Lui! Daca e bio hazard diversitate si Dzeu Dumnezeu Domnul nu exista ci Selectie Naturaka Legea Junglei?

3 răspunsuri:
| MeisterSchnitzel a răspuns:

Tino nino