| AvalohAlyn a întrebat:

Cum pot sa îmi găsesc un hobby?
Ceea ce îmi place cel mai mult cu adevărat?
Adică cum îmi fac hobbyuri?
Și să îmi aflu rostul pe lume?
Pentru ce m-a făcut Dumnezeu și ce vreau sa fac cel mai mult în viața.

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

Eram copil de sase ani si am descoperit electronica, candva prin anii 58, mi-am facut din ea o pasiune [hobby], apoi o meserie, m-am specializat in ea si am profesat in ea si dupa circa 45 de ani, am iesit la pensie din meseria inbratisata. Cauta ce te atrage dar nu-L uita pe Dumnezeu in pasiunile tale pamantesti.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi mai întâi ce-ți place. Să citești? Să desenezi? Să dansezi? Să scrii? Să te bați? Să alergi? Să pescuiești? Să cânți? Gândește-te bine.