| AvalohAlyn a întrebat:

Cum îmi pot schimba viața în bine cu ajutorul lui Dumnezeu? Voi ați reușit? Cum?

Răspuns Câştigător
| IL0VEDINER0 a răspuns:

Sincer... am facut un "pact" cu el.
El m-a ajutat sa rezist si ma ridica mereu.
Eu merg cat de des pot la biserica, citesc in fiecare zi din Biblie si ma rog in fiecare seara si ii povestesc ce se intampla in viata mea, ce simt si ce am de gand sa fac.Ma rog si sa ma ajute sa iau unele decizii corecte

| Anonim027 a răspuns (pentru IL0VEDINER0):

Cauta sa faci un legământ in apa botezului cu El, Ioan 3:16

2 răspunsuri:
| gaminator a răspuns:

Asta e un lucru pe care il incepi in fiecare zi pana la sfarsitul vietii. Incearca sa mergi la slujbele Bisericii, sa ai un parinte duhovnic si sa faci ce te va sfatui acesta.