| CοnstruimCatedrala a întrebat:

Cum ne putem proteja credinta de vorbele cele rele ale ateilor?
Cum putem sa ramanem siguri si increzatori in puterea DOMNULUI in ciuda minciunilor care se spun?

37 răspunsuri:
| CοnstruimCatedrala explică (pentru Mădă0611):

Daca vrei poti sa ma blochezi daca nu iti convine ceva. Te rog mult.

| CοnstruimCatedrala explică (pentru Mădă0611):

De unde esti?

| suffarstar a răspuns:

Cu bota, dat la ghioase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru IvanMihai):

De fapt cred ca se cheama agnosticism.

| MskDesign a răspuns:

Constuieste in continuare acea catedralarolling on the floor
De ce crezi ca un ateu ar spune vorbe rele despre o credinta?!
Surpriza! Sunt un ateu casatorit cu o femeie ortodoxa practicanta.Chiar eu o duc cu masina la biserica.Ea are principiile ei asupra a crede sau a nu crede si eu pe ale mele.Chiar crezi ca eu m-as stradui sa-i spun nevestei "vorbe rele"? Gresit!
Cu aceasta ocazie va salut pe toti si va spun bine v-am regasit.

| Alcyon a răspuns:

Ateii nu spun minciuni, vad doar lucrurile dintr-un anumit unghi, prin prisma cartilor citite/educatiei primite etc. Cum nu prea stie nimeni de ce suntem pe-acest Pamant, ne dam si noi cu parerea. Unul zice ca-i alba, altul ca-i neagra, altul ca-i albastra.

| sublime89 a răspuns:

Asa cum ati facut voi crestinii mereu, adica ignorand realitatea. Va astupati urechile, sau va anulati ratiunea, daca ati avut asa ceva vreodata.