| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot ajunge sa fac spiritism? e pacat? pareri aveti?

15 răspunsuri:
| kamykaze88 a răspuns:

Nu face ...am mai raspuns la intrebari asemantoare si iti spun si tie nu face asta o sa ajungi in pragul nebuniei

| Kramerwalt a răspuns:

Sa faci spiritism? Sigur nu ai vrea sati ocupi timpul cu ceva mai interesant?

| reihiuke a răspuns:

Trebuie sa fii medium sau sa ai o aura puternica. Daca nu, ai nevoie de mai multe persoane. Citeste cartile lui Allan Kardec. Este parintele spiritismului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand nu te sfatuiesc sa faci spiritism, deoarece este unul dintre cele mai mari pacate, fiind imporiva Duhului Sfant, adica nu se mai. poate sterge niciodata si ca urmare vei ajunge in iad.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si de unde stii tu asta?

| unbaiatanonim a răspuns:

Nu exista spiritism.

| RaduMD a răspuns:

1. Mai întâi, află mai multe despre acest subiect. De exemplu, poţi citi cartea "Sic cogito" a lui Bogdan Petriceicu Haşdeu. Apoi, treci la practică, cel mai potrivit participând la întruniri spiritiste.

2. Da, este păcat împotriva primei porunci.

| xey a răspuns:

E pacat, lui Dumnezeu nu-i plac oamenii necredinciosi

| Louuder98 a răspuns:

Eu am auzit de la cineva si e foarte aiurea, poti ramane cu traume psihice si fizice, eu te sfatuiesc sa iti ocupi timpul liber cu altcevawinking

| computerizatul a răspuns:

Eu nu zic ca-i pacat! Daca crei sa practici spiritism n-ai decat! laughing Dar gandeste-te bine! Tre' sa te gandesti tu daca il simti ca un pacat (asta conteza mereu - daca tu simti ca pacatuiesti) si sa vezi si partea naspa, spiritele te pot rani si iti pot face rau; insa daca tu simti ca vrei si ca trebuie sa faci asta fa-o!

| Alichi a răspuns:

Am auzit de cineva care de ani buni era agasat, ca sa zic asa, de o entitate... Ii simtea prezenta, sub diferite forme, si noaptea si ziua, asa incit acea persoana dezvoltase o teama vecina cu psihoza. A consultat si a intrebat mai multe persoane din mai multe domenii si pina la urma a aflat ca aceasta problema o are pentru ca in facultate participase la niste sedinte de spiritism cu niste colege de-ale ei. Nu mai stiu ce s-a intimplat, daca acea persoana a reusit sa scape de acea entitate spirituala de care era urmarita, insa eu iti recomand sa nu practici spiritismul. Lasa sufletele sa se odihneasca acolo unde sint si nu le deranja. Cauta-ti speranta si fericirea in dragostea lui Dumnezeu cel care ne da viata vesnica si mintuire.

| anonim88865676545 a răspuns:

Hei buna, eu am facut asta... nu s-a intamplat nimic

| Sebyy_Codrut_1995 a răspuns:

Spiritismul are legatura cu tot ce este magic,(carti de magie,filme cu magie,jocuri,,, obiecte,, etc))dar rau este ca dumnezeu uraste pers. cre practica sau detine obiecte spiritice,, este un pacat grav, asa cum confirma biblia in Deutronomul 18:10-12

| sebastianbilea a răspuns:

Asigurate ca atat timp cat faci spiritism
adica de la inceput pana la sfarsit nu iese si nu intra nimeni in camera
CUM: Scri alfabetul a-z, scrii nr de la 1 la 10 si dedesubt scrii big grinA NU

| sebastianbilea a răspuns:

Asigurate ca atat timp cat faci spiritism
adica de la inceput pana la sfarsit nu iese si nu intra nimeni in camera
CUM: Scri alfabetul a-z, scrii nr de la 1 la 9 si dedesubt scrii big grinA NU