| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa-I slujesc, cat timp mi-a mai rămas în viața, Domnului Iisus Hristos bine? Având in vedere că nu mă prea pot duce la biserica din motive de sănătate.

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iisus a spus sa nu mergi in clădiri reci și să te închiși în odaia ta

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Pai asta s-a facut, s-a izolat in odaia lui de multa vreme.

| RAY a răspuns:

Bogdane nici o religie nu îl reprezintă pe Iisus,toate reprezintă banul, a îl iubi pe Iisus înseamnă a renunța la viața ta de tot,a îți sacrifica viața pentru credința,înseamnă să nu iubești banul,lumea materială, așa că repet nu mergeți în clădiri reci, citiți Biblia, fiți voluntari,donati celor ce au nevoie, nu iubiți banul, lumea materială, Iisus ne spune - fiți ca păsările nu vă faceți griji pentru ziua de mâine, oricine îți iubește viața mai mult că pe Iisus nu este creștin, așa cum și ăia vaccinați o sa se duca in iad și toți fricoși și iubitori de banii

| minrest a răspuns:

Poti sa faci flood pe TPU.

| 1onur a răspuns:

Sa rămâi loial cu oamenii, sa nu te bucuri la răul și necazul altora, sa nu vorbești în numele la oamenii de rău dacă nu-i cunoști cu Adevărat, sa ajuți atâta cât poți și ai la îndemână dacă vrei și dorești, sa nu-ți vinzi oamenii de lângă tine dragi pentru bani, validare, atenție, bunuri...

| pacatosulBogdan a răspuns:

E distractiv cum ateii iti dau sfaturi "duhovnicesti", cum sa te rogi si unde! happy Cand ateii si sectantii iti spun sa nu te duci la Biserica, atunci aplici psihologia inversa si mergi la Biserica, daca vrei sa fii crestin.

| T0Teu a răspuns:

Oare cum? Citeste Biblia, roaga te, implineste ce gasesti scris in Biblie... nu totul se rezuma la mersul la biserica

| RAY a răspuns (pentru T0Teu):

Habar nu ai de propia ta biblie

| RAY a răspuns (pentru T0Teu):

Matei 6:6 VDC

Partajează
Ci tu, când te rogi, intră în odăița ta, încuie-ți ușa și roagă-te Tatălui tău, care este în ascuns; și Tatăl tău, care vede în ascuns, îți va răsplăti.

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru RAY):

Și ce treabă are ce-ai scris tu cu ce-a scris dânsa?
Ray, tu vezi ce faci? Mă obligi să apăr o protestantă! În halul ăsta m-ai adus! laughing

| RAY a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Mi-a dat vot eronat, de asta am dat răspunsul ăla

| RAY a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

T0Teu a evaluat răspunsul tău Iisus a spus sa nu mergi... ca fiind şi eronat.

| T0Teu a răspuns (pentru RAY):

O citesc acum a treia oara, o studiez si invat si pe de rost pasaje din ea. Cum sa nu am habar de ea?

| T0Teu a răspuns (pentru RAY):

Ce legatura are versetul asta cu ce am spus eu?

| T0Teu a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

De parca n am fi toti oameni.
Cum ai indraznit sa "aperi o protestanta"? Eu n as fi putut

| T0Teu a răspuns:

Pt @pacatosulBogdan
De ce bagi ateii si "sectantii" in aceeasi oala? Ce treaba are una cu alta?

| gaminator a răspuns:

Salut! Incearca daca un poti frecventa slujbele Bisericii, sa ai o relatie cu parintele tau duhovnic cel putin prin telefon, este o oportunitate a zilelor noastre de care trebuie sa profitam. El te va ajuta cu sfaturi pentru orice ai nevoie!

| T0Teu a răspuns (pentru Angeloxd):

Se vede cat de mult te a apropiat acea "muzica crestina" de Dumnezeu la ce limbaj ai. Un crestin n ar trebui sa vorbeasca asa