| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-i placa unui satanist asemenea piesa http://www.youtube.com/watch?v=yDrsfNFn1dI sau http://www.youtube.com/watch?v=3KLID8nCMcA cand il venereaza pe satana noaptea la ora 12 iata ce fac diavoli astia http://www.stiridecluj.ro/......nic_music/ unui satanist nu poate sa-i placa o piesa de iubire nu doar manea el este opusul iubiri, dar observ ca crstini nu iau masuri nu-i nimic iau daca va prind satanistilor va ucid o viata am ma sacrific pentru binele omeniri

24 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Nu cred că sataniștii au probleme cu muzica despre iubire ci cu manelele în sine, care personal mi se par de prost gust, nu-ți arăți iubirea punând poza cuiva pe ecranul telefonului, aia e pur cocălărism de prost gust.
Unui Satanist sunt sigură că poate să-i placă asta ( o rog chiar pe satanista noastră de pe aici să îmi spuncă dacă așa e) http://www.youtube.com/watch?v=SUMcA--ejOc
E o melodie frumoasă, cu versuri frumoase, cu instrumental frumos, nu ca manelele ălea care lasă de dorit din toate punctele de vedere.
Compară versurile ăstea
„If we'd go again
All the way from the start
I would try to change
The things that killed our love
Your pride has built a wall, so strong
That I can't get through
Is there really no chance
To start once again
I'm loving you"
Cu versurile ălea cu telefonul.
Compară vocalul de la Scorpions cu Pește prăjit.
Compară instrumentalul melodiilor.
Oare care crezi este superioară, care crezi că se merită ascultată de ORICE OM nu neapărat de un satanist?
Sau compară asta :
http://www.youtube.com/watch?v=Ss0kFNUP4P4
cu ce manea vrei tu.
„Don't wanna close my eyes
I don't wanna fall asleep
Cause I'd miss you babe
And I don't wanna miss a thing"
Dacă găsești tu o manea cu versuri cât de cât comparabile cu ăstea eu îmi tai gâtul, nu e nevoie să vi tu sau altcineva să mă ucidă.

Și totuși ce ai tu cu sataniștii? Ție îți pasă cum te vede lumea, cică te fac pe tine de râs. Crezi că o să fi mai apreciat dacă acuzi pe alții că-ți sctrică ție imaginea de ateu moral? Eu una nu cred...
Și aia cu ucisul, lasă-te de glume, nu dă bine, de fapt te face să pari un nebun lipsit de viață.

| FucktheSystem a răspuns:

Și era să uit, am și o dedicație pentru tine:
http://www.youtube.com/watch?v=5HYmSeVLz98
Acum poți să mă ucizi.

| 220V a răspuns (pentru FucktheSystem):

Fara dedicatii, asa ceva fac doar tiganiiwinking

| anonim_4396 explică (pentru 220V):

Tigani nu sunt oamenii?

| Shaddar a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce intrebi? Esti?

| 220V a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, dar oameni involuati, care fac numai rau

| FucktheSystem a răspuns (pentru 220V):

țigani=manele=maneliști=dedicație pentru ei din partea mea.
Omului trebuie să-i vorbești pe limba lui.

| FucktheSystem a răspuns (pentru anonim_4396):

Sataniștii nu-s oameni?

| 220V a răspuns (pentru FucktheSystem):

rolling on the floor, daca dadea aviara in ciori, dormeam linistit si nu mai auzeam cuvintele astea

| anonim_4396 explică (pentru 220V):

Romanii = oamenii care siau omorat presedintele de craciun fac parte din 2 popoare de curve si criminali nu-i asa? romanii hoti ue cata inteligenta

| 220V a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe mine ma doare in **** de romani, ca asa ceva nu mai exista, nu conteaza ce natie ai, acolo cu tiganii, cand m-am referit, m-am referit ca fac numai stricaciuni, macar romanii mai vezi cate unul rar de tot in care te poti baza

| anonim_4396 explică (pentru 220V):

Imi place cateva manele, dar imi place toate genurile desigur fara house si rock restul imi plac

| anonim_4396 explică (pentru 220V):

Poti sa citesti comentarile http://www.bisericasatanista.org/......u-voi.html …uni nu prea inteleg ce inseamna in adevaratul sens satanism daca esti ateu nu crezi in nimeni nu ai nici o legatura cu vreo religie…. satanismul are reguli! acele reguli sunt respectate instinctiv de oameni nu pentru ca asa trebuie (ca la religiile crestine) …. sunt anumite simboluri ce reprezinta satanismul; si f multe principii satanice(adica normale din punctu’ meu de vedere)…+ ca la satanisti TU esti cel mai important… la atei …hmm… atei sunt oameni normali nepasatori de alte religii … frateee…. DOCUMENTATI-va!

| 220V a răspuns (pentru anonim_4396):

Ii foarte interesant site-ul

| Holocaust a răspuns:

Hai bă frate, de la războiul dintre atei și creștini sau ce-or fi ăia s-a ajuns la războiul între atei și sataniști? Credeam că ateii au mai multă minte.Care e problema ta cu ei? Ți-a făcut vreunul ceva, sau ce-ai? Ești ateu, fii omule nepăsător.Rădeai de prostia celor ce nu te suportau pentru că erai ateu,dar acum și tu ești în postura lor. Înțeleg că nu-ți convine faptul că sataniștii moderni sunt comparați cu ateii,dar hai să fim realiști. Înafară de un mic aspect, e același lucru.Așa aș putea să compar și agnosticismul cu ateismul și să spun că oarecum e același lucru, dar asta nu cred că te-ar deranja așa de mult.Tot ce vedeți voi în "satanism" e cuvântul "satan",care schimbă tot.Pun pariu că dacă avea alt nume,dar aceleași principii, nu mai făceați atâta 'gălăgie'.
De curiozitate, majoritatea ateilor pe care îi știu ascultă rock la greu(nu mai zic și de subgenuri).Tu ce asculți?

| anonim_4396 explică (pentru Holocaust):

Anul asta am descarcat toate piesele paraziti, bug mafia am mai descarcat si muzica hip de ala alte formati, ascult cam 2 ore non stop ombladon e o muzica asa reala nu cred ca exista alt gen care sa reprezinte viata ca hip hopul

| Shaddar a răspuns:

Ray, cand o sa poata un manelist sa creeze asa ceva
http://youtu.be/gFBLqhw8KYg
, promit ca ma reprofilez.

| anonim_4396 explică (pentru Shaddar):

Niciodata ca nu-i satanist

| EvangelineDS a răspuns:

Alt exemplar ca tine nu am vazut...tu de unde stii ca alea erau oase adevarate [poate ca erau niste exemplare facute pentru. alocatie ] ma rog si nu te mai da tu mare crestin cand esti ateu si inainte sa vorbesti despre ceva informeaza-te http://www.bisericasatanista.org/satanistii-au-sentimente.html p.s.1 pagina nu a fost gasita [ poate imi dai si mie link-ul corect sa se informeze omu' ca lumea ]
p.s.2 satanisti nu au cum sa fie manelisti e imposibil adica ai vazut cum se imbraca? ma refer la accesoriile lor fiecrae are cate o cruce din pleu ...pardon aur

| anonim_4396 explică (pentru EvangelineDS):

Bine te-am gasit satanisto esti pe strada sa te calc?

| EvangelineDS a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu de fapt sunt acasa ascultam niste muzica si ma uitam pe TPU la intrebarile unui id*^$ happy apropo, de cand au minori permis?

| anonim_4396 explică (pentru EvangelineDS):

Permis sa mearga pe strada? ma uimesti satanisto pe bune

| mODIN a răspuns:

Cuvintele nu sunt suficiente pentru a descrie cat de retardat esti.

| Bitter a răspuns:

In primul rand de unde sti ca ala era satanist si in al doilea rand care`i problema ta cu ce asculta lumea ce religie sunt si altele...crede`ma nu esti mai breaz...