| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa incep o viață nouă schimbata în bine? Nu mai pot cu actuala viața mizerabilă din mai multe puncte de vedere și asta mai ales din cauza mea. Vreau să mă schimb în bine,să mă pocăiesc dar niciodată nu reușesc,nu știu cum,mereu când încep să mă rog la Dumnezeu sau să îmi pun în gând să citesc ceva religios deja apare o cearta in viața mea mai ales cu părinții unde înjur,jignesc sau mă enervez singur și înjur sau am parte de descurajări, piedici, ispite. Familia mea nu e religioasă deloc.Insa eu cred și mă mai rog, am mai fost la biserica în trecut etc.Deci chiar m-am saturat.Chiar vreau să îmi schimb viața total în bine, sa am o viață nouă.Dar niciodată nu reușesc.De ce? Cum pot reuși a avea o viață nouă schimbata mult în bine?
Chiar nu sunt mulțumit de mine,de viață mea, de tot ce am făcut, nu mai pot.
Vreau sa o iau de la zero. Vreau sa am o viață nouă.Se poate așa ceva? Cum? Ajutati-ma va rog și pe mine cu un sfat sau o sugestie
Va mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Daca nu ești mulțumit cu actuala, când vei ști că ai ajuns acolo unde îți dorești și te vei mulțimi?

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Uita trecutul.

| Vapaie a răspuns:

Dacă vrei o viață nouă să faci cum am făcut eu, am lăsat orașul în care am copilărit în Iași și m-am mutat in celălalt capăt de țară la Arad, mi am luat o chirie aici un loc de muncă nou ( șofer TIR ) mai păstrez legătură cu anumiți prieteni prin telefon și asta este... locuind împreună cu părinții nu știu cum reușești să începi o viață nouă. Mult succes... totul este posibil daca vrei cu adevărat.

| Vapaie a răspuns (pentru Vapaie):

Eu am ajuns la concluzia că nu există Dumnezeu totul depinde doar de tine, gândurile i ți pot influenta viața atât în bine cât și în rău, încearcă să reușești să faci ceea ce i ți dorești indiferent cat de greu va fi..nu spune niciodată că nu se poate...fii un optimism...