| anonim_4396 a întrebat:

De unde sa studiez spiritualitatea toată? Cum devin călugăr? Dar pustnic? După ce nu vor mai fi părinții mei sper eu cat mai departe în timp fata de acum mă gândeam și la soluțiile astea, de nevoie

2 răspunsuri:
| kalasnicov22 a răspuns:

Ca orice crestin de mantuiala ai citit doar Evangheliile.
Bravo.

| gaminator a răspuns:

Ce vrei pana la urma sa o studiezi sau sa o practici? Daca vrei sa studiezi, vorbeste cu duhovnicul tau si o sa iti spuna ce este mai bine pentru tine sa citesti. Daca vrei sa traiesti spiritualitatea crestineasca, trebuie mai intai sa ai duhovnic care sa te ghideze, pentru ca poti cadea foarte usor in inselare.