| Dorugar a întrebat:

Cum va explicati faptul ca in fiecare zi exista la crestini cate o sarbatoare dedicata unui asa zis "om sfant", dar niciuna dedicata lui Dumnezeu Creatorul?
Pai ce Ilie, Gheorghe sau Constantin sunt mai importanti decat Creatorul Vietii si al Universului?
Nu vedeti ca religia crestina are mult mai multa legatura cu Mos Nicolae dar nu are nicio legatura cu Creatorul nici macar o zi in care sa fie slavit acesta si sarbatorit pentru creatia Lui.

Pai ce fel de religie e asta care nu-si sarbatoreste Dumnezeul?
Nu cumva este una pagana?

Răspuns Câştigător
| OmniSpirit a răspuns:

Foarte simplu. Organizatiile religioase nu sunt facute pentru Dumnezeu ci pentru bani si putere, control.

35 răspunsuri:
| Dorugar explică (pentru R0R0):

Pai si eu tot la Sfanta Treime a unui Dumnezeu vorbeam.
Diferenta este aceea ca Dumnezeul meu exista in realitate la fel ca si Treimea lui, iar Dumnezeul ta este doar in fantezie la fel ca si Treimea lui doar inchipuita!
Ce sa inteleg? Ca nu poti face diferenta intre realitate si fantezie? Sau ca nu crezi ce spune Dumnezeu in Biblie cand afirma ca oamenii care au gustat din fructul cunoasterii (si nu al credintei) sunt Dumnezei ca el?
Ia vezi tu ce zice Dumnezeu in Geneza!
Sau nu te intereseaza ca Dumnezeu Creatorul minte si tu preferi sa culegi din Biblie doar carezele scapate pe gura de niste creaturi nenorocite care vor sa te abata de la Dumnezeu Creatorul si sa te inchini unei CREATURI a Satanei care se lasa slavit in biserica ta ca fiind Dumnezeu pe cand acesta este Dumnezeul Veacului Acesta, adica Dracu!

| R0R0 a răspuns (pentru Dorugar):

Cui ma inchin eu nu e treaba ta. Si eu pot face extrem de bine diferenta dintre fantezie si realitate.
In Geneza pe care o stii tu de pe net bineinteles ca apar doar denigrari la adresa Dumnezeului meu. DE ce? Pentru ca oamenii care au scris articolele doar au inventat

| Dorugar explică (pentru R0R0):

Hahaha sa ma stric de ras nu alta!

Pai singurele texte atribuite lui Dumneyeu din toata Biblia, sunt cele 5 carti ale lui Moise, din care prima carte se numeste Geneza!
Pai daca tu nu crezi in cuvintele Creatorului si ai alt Dumnezeu, nu cumva acel Dumnezeu este Dumnezeul veacului nostru (adica Veacul noului Testament)? Pai tu nici atat nu stii ca Dumnezeul veacului acesta este Satana, si ca urmare religia ta il are pe acest "dumnezeu" ca Dumnezeu!
Da ai dreptate, cele 5 carti ale lui Moise sunt Cuvantul lui Dumnezeu, restul toate sunt scrise de oameni, mai ales noul Tesa´tament

| R0R0 a răspuns (pentru Dorugar):

Si tu te inchini Adevaratului Creator(Ca sa nu il numesc Dumnezeu), asa-i?
Ce te face sa crezi ca eu nu fac acelasi lucru?

| Dorugar explică (pentru R0R0):

Pentru ca tu ca si crestina te inchini Potrivnicului care a desfintat Legea lui Dumnezeu si astfel si tu ca si toti crestinii urmezi Legea Noua (Noul Testament) a Dumnezeului veacului acesta, adica ai lepadat Legea lui Dumnezeu pe legea satanei. Iar cine s-a vandut Diavolului acela nu mai are alt Dumnezeu decat pe Diavol!
uite aici dovada Biblica:
"2 Tesaloniceni 2:4 potrivnicul lui Dumnezeu, cel care se înalţă mai presus de tot ce se numeşte "Dumnezeu", sau de ce este vrednic de închinare.S-a aşezat în Templul lui Dumnezeu, dându-se drept Dumnezeu."
Cine e Potrivnicu care a desfintat Legea lui Dumneyeu si se lasa slavit ca Dumneyeu chiar in bisericile dedicate Lui?
Ai ghicit, este o creatura care se da drept Creator, este falsul Christos, adica Satana