| nastaseelenacristina a întrebat:

DACA am intrat intr o biserica lipoveneasca de rit vechi si m-am inchinat,am sarutat moaste, eu find crestin ortodoxa e pacat? ei sunt tot ortodocsi au icoane, etc doar ca slujba era in rusa si la sfarsit nu a miruit a iesit cu o cruce de lemn si ne a insemnat cu ea.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu e păcat doar că ți-ai pierdut vremea de pomană și imi pare că ești fată tânără

| MihaitzaItza a răspuns:

Crezi ca te verifica careva in ce biserica intri si de ce?

| EestiSodalane a răspuns:

Da, e pacat, pentru ca lipovenii sunt schismatici rupți de Biserica lui Hristos.