| Gabriela2011 a întrebat:

Daca am o verisoara primara iar ea se casatoreste cu un baiat, iar eu am relatii cu fratele baiatului ar fi pacat din punct de vedere bisericesc?

16 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Este pacat sa ai relatii intime in afara casatoriei.

| EmaS a răspuns:

Oamenii au schimbat sistemul de valori, pacatul si imoralitatea sunt puse la loc de cinste. Au inversat ordinea prioritatilor. Acum valoros este o notiune cu sfera variabila.

| doctorandus a răspuns:

Din moment ce nu sunteti rude de sange, nu e niciun pacat.

| 6DuckMeJesus a răspuns:

A, deci asta-ti e problema. Ti-o tras clapa o fetita focoasa si-ai cazut in patima cretinismului. Grav, nu stiam ca religia crestina poate avea efecte chiar atat de nefaste laughing

| 6DuckMeJesus a răspuns:

Foarte bine, atunci ca sa fie mai bine, n-ai decat sa taci.

| CharlieHarper a răspuns:

Sunt de acord cu ce a spus colegu' mai sus, ca biserica e cea mai mare mafie, iar daca vrei sa fii credincioasa, crede in Dumnezeu, fara ajutorul bisericii

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Atata timp cat nu exista relatii de rudenie intre familia ta si familia baiatului, nu exista nici o problema.

Răspuns utilizator avertizat
| CryChristiAN a răspuns:

Nu. Daca e verisoara primara nu nu este pacat.

| sunrises a răspuns (pentru CryChristiAN):

Cum sa nu fie gresit cu verisoare primare? Mai ramane poate sa spui si de sora...

| vladorcolac a răspuns:

Sincer nu ar trebui sa iti pese biserica e cea mai mare mafie,daca as avea ocazia as inlocuii wc-ul meu cu o bierica,e o masinarie de stors bani,nu cred in dumnezeu, insa nu sunt impotriva celor care cred, insa sfatul meu e sa faci ceea ce consideri tu ca e bine, si daca crezi cu adevarat in dumnezeu crede in el nu in biserica, nasul meu e popa si are bar de striptease, ti-se pare a fi drept din punct de vedere religios?

Răspuns utilizator avertizat