| anonim_4396 a întrebat:

Daca ar fi o lupta intre : Odin, Zeus, Sekmet, Isus, Hanuman si Marte, cine ar castiga tinand cont de abilitatile fiecaruia?

41 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Evident ca Isus.El este biruitorul!

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Si cine ar fi pe locurile 2 si 3?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei au ochi dar nu vad, au urechi dar nu aud.Cu ce sa lupte un zeu mort?

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Adica?

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns (pentru anonim_4396):

Odin e mai badass decat Iisus. Odin a spus ca nu vor mai fii giganti de gheata iar Iisus a promis invierea mortilor, ei bine eu nu vad niciun gigant de gheata.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica Domnul Isus este viu si sta la dreapta lui Dumnezeu, iar ceilalti sunt morti.

| anonim_4396 explică (pentru adulahfaapdoøjadjal):

Ok, dar cine va fi pe locul 2 si pe 3.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns (pentru anonim_4396):

2.Iisus ( cel din south parca )
3. Zeus

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Nu vroiam o "mini dezbatere", era o intrebare just for fun dar m-ai facut curios... de ce sunt morti?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar,sunt vii?

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Pai tu sa-mi zici. Ai zis ca sunt morti... de ce sunt morti, ce i-a ucis?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca ei nu sunt fiinte eterne.De-aia!happy

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Ok, si ce/cine i-a ucis?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Poi sa vezi, s-au luptat intre ei si au murit!laughing

| monstrulet a răspuns:

Cred ca odin

| Inferno a răspuns:

S-ar distruge reciproc. Probabil ca nimeni.

| Polaris a răspuns:

Odin îi distruge pe toți cu ușurință. Zeii nordici ftw.

| AxyTM a răspuns:

Sa stii omule, zeii aia nu exista in realitate. Si chiar daca ar exista, tot Mantuitorul Hristos ar castiga.

| MissxD a răspuns:

Ciudata intrebare... dar fara suparare, cred ca Iisus

| anonim_4396 explică (pentru MissxD):

De ce crezi ca isus si cine ar fi pe locurile 2 si 3? (jurizarea sa se faca pe baza abilitatilor fiecarui zeu nu pentru ca tii cu cineva anume)

| MissxD a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca Iisus e cel mai puternic. Parerea mea si nu doresc sa mi se comenteze aceast raspuns. Si nu tin cu nimeni, pur si simplu am raspuns la aceasta intrebare. Poate dupa aia Zeus... Nu cred ca este nevoie de la mine de un topstraight face Sa iti raspunda altii mai detaliat. Pace! happy

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Odin...Guardians of Asgaaaard...

| anonim_4396 explică (pentru adulahfaapdoøjadjal):

Si pe locurile 2 si 3?

| martzian a răspuns:

Intrebare la misto. Merita raspunsuri la fel...

| dragos9234 a răspuns:

Zeus sau odin si sekmet pe 3

| reihiuke a răspuns:

Isus nu are cum sa castige, pentru ca, spre exemplu, daca-l pocneste Odin, Isus va intoarce si celalalt obraz. Deci fiind milostiv, nu va riposta. Deci iese pe ultimul loc, indiferent de abilitatile celorlalti.

1)Odin si Zeus se iau la tranta fiind cei mai barosani. (Un fel de Liga campionilor)
2) Apoi Sekmet si Hanuman. (Europa League)

Marte fiind zeul razboiului, se bate cu castigatorul castigatorilor de la 1 si 2.
Isus sta deoparte si zice "iarta-i doamne ca nu stiu ce fac".

Dintre Zeus si Odin castiga Odin, pentru ca are intelepciune, pe cand Zeus, in mitologie, si-a luat teapa de la oameni cand au pregatit 2 tauri (unul pentri zeus, unul pentru ei). Nefiind in stare sa aleaga un taur => ca are 0 la wisdom. Deci Odin win!

Dintre Hanuman si Sekmet, castiga Sekmet ca se transforma in leu si bate maimuta.

Acum avem Odin vs Sekmet. Odin are mai multe abilitati decat Sekmet, fiind zeul mortii, al razboiului si mai are si intelepciunea suprema! Deci, win Odin!

Dintre Odin si Marte castiga tot Odin ca are mai multe abilitati.

Acum se vor bate Zeus cu Hanuman pentru finala mica. O sa castige Zeus arunca cu fulgere, Hanuman are agilitate max si se fereste fugind in zig-zag catre Zeus! Zeus triseaza, il arunca pe Hercule in lupta, ii da una lui Hanuman si crapa. Deci Zeus Win cu ajutorul arbitrilor!

Clasamentul final:
1) Odin
2) Marte
3) Zeus
4) Sekmet
5) Hanuman
6) Isus

Odin si Marte se pregatesc pentru Champions League!

| anonim_4396 explică (pentru reihiuke):

Ai dat cel mai detaliat raspuns laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai? nu ai vazut la desene animate? bine, personajele nu erau chiar cele pomenite de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fara suparare, dar jocurile astea cu "super eroi" sunt de domeniul realitatii virtuale, cu abilitati...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asa si?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si... te joci cam mult, ia o pauza si poate revii pe pamant

| GizazCraist a răspuns:

Zamolxes
haideti cu mine Zamolxes! Zamolxes! Zamolxes!

| Esial a răspuns:

Chuck Norris happy

| kbej a răspuns:

Isus!

| kbej a răspuns:

Ce mai intrebari pui!

| Norvegianul a răspuns:

Intrebare interesanta, chiar nu stiu ce sa raspund. Probabil ca Odin, Zeus sau Seth.

| AnonimDeOcazie a răspuns:

La romani ştiam că Jupiter e patronul cu scula mai mare.

Fără Helios? Zeul Soare?
Dude, seriously?

| anonim_4396 explică (pentru AnonimDeOcazie):

Da, la romani Jupiter e "za big dog". El o sa apara in noua runda. Daca vrei, inscrie-ti candidatul laughing. De data asta il bag pe dumnezeu in locul lui isus.

| AnonimDeOcazie a răspuns (pentru anonim_4396):

Dumnezeu are mai multe şanse pentru că e foarte irascibil şi face abuz de putere.
Şi are o atitudine de copil răsfăţat de 6 ani.

Pâi poţi să-l bagi în runda viitoare pe Helios, ce calităţi şi puteri are, cred că ştii deja. happy
Gaia nu e zeiţa naturii-pământului la greci?

| liveistrue a răspuns:

Nici unu toate sunt personaje fictive gaia, metaforic sa spunem zeus ar castiga clar

| littlewhitey a răspuns:

Categori Iisus.

Iisus se scrie cu 2 de i.
Isus cu 1 i inseamna magar
Iisus cu 2 de i inseamna mantuitor, izbavitor

Cum spuneam, Iisus va castiga pentru ca conform Sf. Parinti / Bibliei, este fiul lui Dumnezeu, cel ce a creeat Cerul si Pamantul si este o persoana a Sf. Treimi