| Esperança a întrebat:

Daca ar fi sa fiti condamnati pentru credinta pe care o aveti, ce ati alege sa muriti prin credinta sau sa traiti fara credinta?

Răspuns Câştigător
| Bia_8599 a răspuns:

„Nu vă temeţi de cei ce ucid trupul, dar cari nu pot ucide sufletul; ci temeţi-vă mai degrabă de Cel ce poate să piardă şi sufletul şi trupul în gheenă" (Matei. 10:28)
Decat sa traiesc fara credinta, mai bine mor pentru credinta, ce folos o viata fara credinta, fara Dumnezeu?

"Eu socotesc că suferinţele de acum nu sunt vrednice să fie puse alături de slava viitoare, care are să fie descoperită faţă de noi" (Romani 8:18)

33 răspunsuri:
| AstralConfessor a răspuns (pentru Esperança):

Hmmm, curios, pentru. ca ti-am raspuns la intrebare, atat timp cat credinta este in inima ta cine o poate vedea sau mai mult decat atat sa te poata ucide pentru. asta. Daca religia este facuta de om, de ce trebuie sa ma gandesc ca daca nu fac parte din nici una, asta ar insemna ca sunt fara credinta? Pot nega 'credinta' umana si raman in credinta interioara de adorare.

| Esperança explică (pentru Bia_8599):

Dumnezeu sa ne ajute ca versetele acestea sa le punem si in aplicare. Be Bless!

| opium a răspuns (pentru Mitch):

Ce patetic...