| Raupe a întrebat:

Dacă ar veni Dumnezeu pe pământ (sub formă de om, cum se presupune că a venit Iisus de exemplu) ce reacţie ar avea oamenii?

11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Exact aceeasi reactie pe care au avut-o si atunci cand a venit. Unii Il vor primi iar altii Il vor huli.Domnul Isus va veni insa de data aceasta ca judecator.

| MMihai a răspuns:

De unde vrei să știu, ce reacţie ar avea oamenii?

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns:

Un Dumnezeu FALS v-a apare in foarte curanda vreme, vei vedea reactia omenirii atunci.

| AnonymousV a răspuns (pentru danut):

In sfirsit vad si eu un raspuns corect...

| OOOLEOOO a răspuns:

Mesia a sosit.
Omul care a oferit libertate.
Imparatul Hail Selassie I; Ras Tafari Makonnen incoronat Rege al regilor.

| Zenicide a răspuns:

Probabil ar fi identificat (boala, zic) inchis, si tratat.

| danay72 a răspuns:

Reactia pe care a avut-o si cu Isus, majoritatea nu l-au crezut, doar cativa.

| PedoBarbie a răspuns:

Dumnezeu nu poate fi om că el e totul şi nimic.
Nu există.
Pe curând!

| roxaa15 a răspuns:

Cred ca va fi diferit, deoarece la a doua venire Il va vedeea tot ochiul, adica toata lumea si probabil multi vor regreta ca nu au crezut in El. Atunci va fi judecata finala

| Ad1tza a răspuns:

Cred ca lar inchide intr-un laborator si iar face diferite teste. Sau lar duce la ospiciu.