| alexandradlr a întrebat:

Dacă conform religiei Adam și Eva au fost primii oameni și din ei s-a perpetuat specia umana, cum s-a întâmplat de fapt asta? Copiii lor, frați fiind, nu ar fi avut voie sa se imperecheze, conform legilor bibliei. Iar în Biblie nu se pomenește de alți oameni decât Adam, Eva și urmașii lor. Ce părere aveți?

44 răspunsuri:
| dany1988122 a răspuns (pentru FredericChopin):

Nu zic crestinii ca Iosif si Maria trebuiau sa se duca la recensamant in Iudeea pentru ca Iosif facea parte din neamul lui David? Din Nazaret in Iudeea rolling on the floor

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru FredericChopin):

Daca as fi dumniedzau, as prefera la orice ora un ateu inaptilor ca tine...

| FredericChopin a răspuns (pentru halogen001):

Ce treabă are asta Gango Ciung cu d mnezeu că e chinezesc ce chinezii cred în Dumnezeu nu era cumva BUDA vezi că te faci SINGUR de c*cat

| FredericChopin a răspuns (pentru halogen001):

Nu ai oprit dar cam asta faci

| FredericChopin a răspuns (pentru halogen001):

PS nu vreau sa par eu ăla "religiosu'" dar vezi că faci un PACAT dublu o dată că NU crezi și o dată că nici NU I lași pe alti să creadă ești așa că un fel de diavol acum fara suparare

| FredericChopin a răspuns (pentru T0T):

Alo alo care își că acolo e Decât o STANCA O PESTERE unde a fost MORMANTUL MÂNTUITORULUI nici devin altar

| FredericChopin a răspuns (pentru T0T):

PS armeanii NU au nicio treabă cu religia noastră aia cred că ia arabi nu... În fine nu mai citiți toate minciunile astea capitaliste ale americanilor că ei nu zic nicio dată ADEVĂRUL O vorba populara zice așa SA NU CREZI NICIODATĂ UN AMERICAN

| FredericChopin a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu s ateu îs ORDODOX vezi că i greșit persoana

| FredericChopin a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Și vezi că nu se scrie domnit...ce ai scris tu acolo și se scrie ori d-mnezeu ori DUMNEZEU

| halogen001 a răspuns (pentru FredericChopin):

Cine e mai păcătos, un om care minte și înșală alt om, sau un om care spune adevărul? Cine e Diavolul, cel care minte sau cel care spune adevărul?

| halogen001 a răspuns (pentru FredericChopin):

Cum fac asta? Te opresc eu să scrii ce vrei tu? Poți să scrii ce vrei, pentru că eu nu am cum să te opresc și nici nu îmi doresc să te opresc. Poți să scrii liniștit orice crezi tu că e corect.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru FredericChopin):

Mniezău! Dumnezo! Cezeu! Bărbos! Desemneaza acelasi personaj mitologic.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru FredericChopin):

Pai am zis eu ca ai fi altceva? Ferice de ai saraci cu bibilica...