| HatsuneMiku01 a întrebat:

Daca din crestin vreau sa devin ateu asta inseamna ca imi schimb religia sau renunt la ea?

14 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Dacă doar vrei, e grav. Nu trebuie sa vrei. Nu e ceva care sa schimbi ca iti place. Devii ateu din necredincios, sau credincios din ateu pentru ca ai parte de o reconsiderare a valorilor. Chestia asta poate fi extrem de neplăcută uneori, și nu tine de voința, ci de intelect, realizezi ca ai crezut greșit și îți reformulezi ideile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ateismul nu e o religie, deci nu schimbi nimic.

| Mayhem666 a răspuns:

Crestinism = credinta in Dumnezeu.
Ateism = lipsa credintei in Dumnezeu.
Crestinismul e o religie, ateismul nu e o religie.
De aici poti sa deduci raspunsul.

| Meme10Memu a răspuns:

Omul necredincios are o deficienta de perceptie. In Biblie ateii sunt descrisi asa: "au ochi dar nu vad, au urechi dar nu aud".

| CIaudiu a răspuns:

Inseamna sa renunti la religie in favoarea adevarului si a realitatii.

| Meme10Memu a răspuns (pentru CIaudiu):

Realitatea dura si fara sens a ateului.

| CIaudiu a răspuns (pentru Meme10Memu):

De cand martorii lui Iehova isi permit sa comenteze cu ce e adevarat si ce nu este?

| Meme10Memu a răspuns (pentru CIaudiu):

De la inceputurile umanitatii.

| CIaudiu a răspuns (pentru Meme10Memu):

Asa va mintit masonul Russell?

| Meme10Memu a răspuns (pentru CIaudiu):

Esti mintit la greu de oamenii de stiinta cu teoria evolutiei.

| CIaudiu a răspuns (pentru Meme10Memu):

Va asigurati ca copiii, familia si prietenii sa va moara in spitale refuzand un ajutor din partea stiintei si tu imi vorbesti mie despre stiinta? Nu esti in stare sa-ti intelegi biblia, da' pai stiinta...

| HatsuneMiku01 explică (pentru CIaudiu):

Ce biblie, eu n-am citit nicio biblie in toata viata

| CIaudiu a răspuns (pentru HatsuneMiku01):

Mesajul a fost pentru Meme10Memu.
Vezi ca scrie langa numele meu ca am raspuns pentru el (în 13 Iunie | pacatosulClaudiu a răspuns pentru Meme10Memu)

| SingleForOne a răspuns:

Îți schimbi gândirea, nu religia, și gândurile tale Îți vor fi fundamente pentru toate celelalte gânduri...