| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Daca dragostea vine din interior, e ceva spiritual dupa moarte cand sufletul se va ridica la ceruri vom mai iubi? thinking

8 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Nu mai crede in carti SF, dupa moarte stam sub pamant cu coropisnitele.

Răspuns utilizator avertizat
| aliceinchains a răspuns:

Nu mai crede în chestii fantastice, viața nu e o carte SF. Când mori, mori și atât. Nu mai ești nimic, nu există vreun fel de fericire veșnică dup-aia. Sufletul nu există.

| harciog a răspuns:

Pentru ce sa mai vrei iubire daca vei fi una cu ea? Vei fi una cu existenta care n-ar putea creea nimic daca n-ar face-o cu dragoste.

| DorelSudoru a răspuns:

Pe mine m-ar incanta o viata gratis fara bani, in visul asta altceva nimic

| ateu123 a răspuns:

Dragostea vine ca urmare a unor combinatii chimice in creier, vb de spirite, suflete eu nu am vazut vreun suflet in viata mea tu ai vazut din moment ce le afirmi?

| vali1985 a răspuns:

Da putem iubi si in ceruri.

| AngelOfNight a răspuns:

Daca dragostea este una adevarata si destul de puternica atunci da, sufletul va mai simti iubire pentru persoana respectiva si este chiar probabil ca cei doi porumbei sa se intalneasca si in viata de apoi, sau in alte vieti happy