| Necunoscutu92 a întrebat:

Daca dumnezeu avea culoare la piele alba atunci cum au apărut oamenii de culoare(negri)

42 răspunsuri:
| iurii75 a răspuns (pentru Mclaren12):

Tocmai că n-au aceiași culoare a pielii! Nici pe departe! Tatăl e aproape negru!

| Mclaren12 a răspuns (pentru iurii75):

Eu unul n-am vazut niciodata asta. Toate cuplurile mixe pe care le-am vazut, si am vazut destule de cand m-am mutat in UK, toate aveau copii mulatri, nicidecum sa semene mai mult cu unul din parinti.

| xerxes1 a răspuns:

Primii oameni erau mai negriciosi.
Acum 29.000 de ani niste vizitatori numiti dumnezei de catre bastinasi au modificat genetic un grup ca sa poata fi folositi la munca.
Se pare ca le-au albit pielea cu ADN de la porci.
De aceea avem atat de multe in comun cu acele animale dragute.

| Jay1 a răspuns (pentru Mclaren12):

Te lăs să decizi nu e obligat- SĂ CREZI SAU SĂ NEGI - asa cum am mai zis!
https://www.livescience.com/11345-top-ten-unexplained-phenomena.html
Unii oameni însă cred că trebuie să existe diferite rase de oameni din moment ce există diferență în aspectul exterior, de exemplu: culoarea pielii, forma ochilor etc. Oamenii de știință au descoperit că dacă s-ar lua două persoane oriunde din lume, diferențele lor genetice ar fi de 0.2 la sută. Caracteristicile rasiale reprezintă doar 0.012 la sută din variația biologică umană. Dr. Harold Page Freeman a spus că doar 0.01 procente din genele unei persoane sunt reflectate în aspectul exterior.

Oamenii de știință au descoperit că există un pigment de bază numit melanină, care produce culoarea pielii noastre. Există două forme principale de melanină: eumelanină (brun închis spre negru) și feomelanină (roșu spre galben). Acestea se combină pentru a ne da culoarea specială a pielii pe care o avem. Melanina este produsă de melanocite care sunt celulele din stratul inferior al epidermei. Nu contează ce culoare a pielii avem, noi toți avem aproximativ aceeași concentrație de melanocite în corpul nostru.

| Mclaren12 a răspuns (pentru Jay1):

Nu-i vorba doar de culoarea pielii nici pe departe. Tocmai ce ti-am trimis un link unde este o poza care arata ca negroizii, asiaticii si albii au forme diferite ale craniului. Sa nu mai zic de diferentele fizionomice intre fiecare rasa in parte. Asiaticii au vizionomie specifica, negroizii au fizionomie specifica, evreii au fizionomie specifica si albii au fizionomie specifica. Cand doua rase se mixeaza, copilul o sa aiba trasaturi din fizionomia ambilor parinti. In plus, este dovedit ca copiii proveniti dintr-un mix rasial sunt mult mai predispusi la boli decat un copil nascut de doi parinti din aceeasi rasa.
https://www.google.com/......tal-health

Asa ca sa stii si tu, identitatea rasiala nu este nici pe departe doar un factor cultural. Daca nu-i asa, ce motiv au evreii sa aiba ura asta stupida pentru albi? De secole incearca prin diferite metode sa ne distruga, prin boli, mix rasial, razboaie, terorism etc, dar in acelasi timp tocmai evreii sunt cei mai constienti din punct de vedere rasial, deja ti-am zis ca in Israel sunt implementate teste ADN pentru a testa cat de "evrei" sunt cei care vor sa se mute acolo.

Si daca observi si in natura, exista mai multe specii ale aceleiasi rase de animal dar speciile alea nu se mixeaza intre ele, cel mai probabil pentru ca nu au fost obligate sa convietuiasca impreuna, asa cum a fost facut cu rasele umane. Ii pui pe toti laolalta ca sa se mixeze intre ei ca in cateva secole sa nu mai existe nicio rasa sau identitate.

| Jay1 a răspuns (pentru Mclaren12):

O rasă englezească plus o rasă olandeză = un hibrid românesc! https://www.buzzfeed.com/......mixed-race

| Mclaren12 a răspuns (pentru Jay1):

laughing
Patronule, englezii si olandezii nu fac parte din rase diferite. Rasa nu are absolut nici cea mai mica legatura cu nationalitatea. Albii in timpurile moderne traiesc in Europa, SUA, Canada, Australia, Africa de Sud, Rusia. In aceste regiuni sunt cele mai mari concentratii de albi. Negrii traiesc majoritatea in Africa si SUA. Apropo, negrii au fost adusi deliberat in SUA pentru a se mixa si a distruge albii si cultura lor, odata cu traficul de sclavi care n-o sa-ti vina sa crezi dar, da, evreii l-au pus in miscare. De asemenea tot evreii au fost aia care au permis intrarea emigrantilor in Europa tot cu scopul deliberat de a ameninta si mixa albii si societatea alba. Emigrantii au facut pana acum prapad in Europa cu crimele si violurile. Ti se pare ca EU a luat o masura pentru asta? Evident ca nu pentru ca EU i-a adus in Europa. Salvini (prim-ministrul Italiei) este singurul om care am auzit sa ia masuri impotriva emigrantilor, iar Salvini este un alb nationalist si nu stiu cat de mult inghite el EU.

Revenind, observa in link-ul tau cum mai toti oamenii din lista sunt de rasa pura, albi sau negri (ar putea fi si evrei printre ei), nu sunt nici pe departe mixati. Nu exista rasa de olandezi si rasa de englezi, exista albi nascuti in Olanda si Albi nascuti in Anglia. Probabil diferentele climatice duc la mici diferente fizionomice printre albi, impartindu-i astfel in subcategorii (noridici, slavi, mediteraneeni etc.) dar ei sunt parte a aceleiasi rase.

De vreme ce tu esti crestin, ma gandesc ca unul din motivele care te fac pe tine sa crezi ca toate rasele sunt identice este Adam si Eva pentru ca te gandesti ca din acesti doi oameni au aparut toate celelalte rase care prin urmare ar avea o radacina comuna, facand astfel irelevante diferentele dintre ele. Este asa sau nu?

| Jay1 a răspuns (pentru Mclaren12):

Da asa e.

| Mclaren12 a răspuns (pentru Jay1):

Deci din crestinism vin conceptiile pe care tu ti le-ai format. De vreme ce istoria crestina este falsa, fictiva bazata pe nimic si doar pe credinta oarba, este evident ca si conceptiile tale sunt gresite. Adam si Eva nici macar nu sunt personaje biblice.

| iurii75 a răspuns (pentru Mclaren12):

Înseamnă că puțin ai văzut. happy
Apropo. Nu infirm ce ai spus inițial, doar am completat că mai e o variantă.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru RobertG101):

Il "predeaza" rau, sigur ca da. Si reptilienii astia vin de pe Nibiru, satelitul planetei Krypton. Pentru ca Superman era si el reptilian, prieten cu Iisus, care a urmat acelasi seminar teologic ca si Preafericitul Daniel si Bivolaru. Intelegi? Totul se leaga! Este o mare conspiratie!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Delmo_Catalin_1984):

Baiete, nu stiu ce droguri consumi, dar este evident ca nu esti normal.