| anonim_4396 a întrebat:

Daca e pacat sa ai placeri sexuale de ce femeia are clitoris? Adica clitorisul doar la placere foloseste si doar atat

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Daca e pacat sa ai placeri sexuale"

sofismul tău pornește de la o premisă greșită, total

| Irinel15123532 a răspuns:

Nu este pacat sa ai placeri sexuale, este pacat sa ai placeri sexuale in afara casatoriei, sa curvesti si sa profiti de trupul tau in poftele tale incontrolabile, placerea sexuala in afara casatoriei nu poate fi implinita, daca totul s-ar rezuma doar la sex, de ce oamenii schimba mii de parteneri, pentru ca multi au spus ca nu se simt iubiti, bineinteles ca nu, pentru ca relatiile sexuale in afara casatoriei se bazeasa pe pofte sexuale, in schimb in casatorie se bazeaza pe dragostea reciproca si pe caldura familiei.

| anonim_4396 explică (pentru Irinel15123532):

Pai si pofta sexuala de ce e un lucru rau? Adica te simti si tu bine, si partenerul/partenera, si nu faceti nimanui nimic rau. Easy

| anonim_4396 explică (pentru Irinel15123532):

Pai si atunci de ce Dumnezeu i-a dat femeii clitoris?

| Irinel15123532 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este chiar asa simplu. Domnul este tatal nostru, si stie mult mai bine ce consecinte vor avea anumite fapte, de aceea ne spune sa ne ferim de unele lucruri. Ce consecinte naturale a avut relatia sexuala in afara casatoriei? Un prim lucru este, sarcina nedorita, avortul. Apoi contactarea unor boli cu transmitere sexuala care pot fi fatale. Sentimente ranite, unii oameni vor sa aiba parte de sex pentru ca sunt maniosi pe fostii parteneri de viata, si ca sa le-o ''plateasca'' se culca cu altcineva, si dupa aceea se simt mai bine? Nu, se simt murdariti, se simt mai rau ca inainte. Apoi exista si foarte multi barbati care au fost pacaliti sa isi vanda tot, doar de dragul partenerei lor care le-a vrajit sentimentele si mintea prin trupul ei, au pierdut tot, nu mai au nimic, si totul de la atractia puternica pe plan sexual si de frica de a nu cumva a o pierde. Vezi tu, Constantin, aceste lucruri sunt rele si noi nu trebuie sa ne comportam asa, noi suntem copiii Lui Dumnezeu si El ne va trimite in cale o fata sau un baiat care sa ne iubeasca si sa ne ajute mai departe in viata, care va fi un sprijin la bine si la rau. Noi suntem foarte speciali in ochii Lui Dumnezeu, si suntem numiti in biblie ''Templul Duhului Sfant''. Zice Domnul ''Voi lua Eu templul Meu si il voi da unei prostituate? Nicidecum.'' Citeste te rog din biblie din noul testament la 1 Corinteni 6 versetul 12. Unde scrie despre curvie.

| Irinel15123532 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am spus, relatiile sexuale sunt binevenite dar doar in cadrul casatoriei. Domnul condamna relatiile sexuale in afara casatoriei.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Irinel15123532):

Vere, poti folosi prezervativ.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se vede ca tu nu prea ai creier