| marinelamarin a întrebat:

Daca ma duc la preot cu un lantisor de aur cu un pandant in forma de inima mi-l poate sfintii? sau trebuie neaparat un pandant cu, cruciulita? Daca se poate sfinti acel lantisor, cat timp ar dura?

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Dacă-i dai bani îţi sfinţeşte şi un rahat de câine. Durează câteva secunde. Aruncă cu nişte apă pe el şi gata. Ritual inutil pentru oameni superstiţioşi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti sfinteste si mucii daca ii da bani.

cat dureaza? ce sa dureze umezeala? cateva minute pana se usuca apa cu care a aruncat pe el.

| danay72 a răspuns:

Nu se poate sfinti.

| MskDesign a răspuns:

Dupa sfintire aurul se "oxideaza" laughing