| adrian1419 a întrebat:

Daca parintii vostri aveau alta religie voi n-o aveati tot pe a lor nu pe asta? (daca ati ramas cu religia de la parinti stiu ca unii si-au schimbat religia dar ma refer la cei inversunati)

12 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sunt altii care vor sa si-o schimbe dar nu are cine sa le arate

| oprescudorin11 a răspuns:

Daca aveau alta religie o aveam tot pe a parintilor mei. Dar uite ca o am pe asta, nu as concepe sa o scimb. Un neam anume isi pastreaza coerenta numai pastrand religia parintilor lor. ASltfel sunt dizolvati in altceva, pier.Dca asta am inteles ca ai intrebat.Religia asta m-a crescut de mic, pe celelalte nu le port accepta.E ca si cum m-ai intreba " daca te nasteai fara creier " ti-ar fi crescut unul".Nu nu avea ce sa-mi mai creasca.

| fllu07 a răspuns:

Eu cercetam sa vad unde este adevarul. pentru ca el exista, si poate fi gasit cu usurintza Ioan 17:17

| Hombre a răspuns (pentru fllu07):

Sa te duca cineva la reparat ca ai ramas blocat pe Ioan 17:17

| dragos38 a răspuns (pentru Hombre):

Fiecare popor i-si au religiile sale, si cred in ceii care au creat religiile/ japonezi l-au zeificat pe buddha, chinezi pe confucius, dacii pe zamolxe. mai naspa cu evreii caci Joshua se pare ca a fost o inventie a sectelor din acele vremuri. daca izvoarele istorice consemneaza existenta lui budhha, confucius, zalmoxe in privinta lui Hristos(unsul)aici treburile se complica, nici un izvor istoric nu consemneaza vreo minune.invierea,ridicarea si bla, bla.bla,doar biblia si biblia a fost copy paste dupa religiile bailonienilor, egiptenilor, persilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dragos38):

Trecand peste gramatica ta perfecta...

Japonezii l-au zeificat pe Buddha? Sa mori tu? Cam ce stii tu despre Buddha? Din ce ai zis acum, NIMIC.

Chinezii pe Confucius? laughing

Tipule, pune mana pe niste carti ( nu d'alea de joc ba) si apuca-te de citit.

| dragos38 a răspuns (pentru anonim_4396):

Confucius, a fost zeificat in sec al II i.e.n. sub dinastia lui Han,
iar Dacii l-au zeificat pe Zamolxe. Dupa disparitia fizica a lui Zamolxe, dacii organizau ritualuri de sacrificiu (salbatice)aruncand pe cei mai viteji in sulite.considerand ca cel care moare va trimite doleantele zeului lor.

| fllu07 a răspuns:

Eu cercetam sa vad unde este adevarul. pentru ca el exista, si poate fi gasit cu usurintza Ioan 17:17

| BlackSulphur a răspuns (pentru fllu07):

Daca erai crescut ca fiind musulman, crede-ma, singurul "adevar" descoperit de tine ar fi fost faptul ca hartia din biblie arde bine.

| mihaibrad a răspuns (pentru BlackSulphur):

Genial laughing

| fllu07 a răspuns (pentru BlackSulphur):

Nu ai tu de unde sa stii ce gandesc oamenii, chiar daca majoritatea dintr-o comunitate gandesc intr-un fel, nu poti sa cunosti cum gandeste fiecare individ in parte.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru fllu07):

Ai aceeasi religie ca si parintii tai? crezi ca ai gasit adevarul doar pentru ca cineva tia indopat in cap niste aberatii?