| Holocaust a întrebat:

Dacă se gândeşte vreunul să raporteze, e prost, iar asta e ceva serios.
Ce părere aveţi despre aceşti oameni: http://27.media.tumblr.com/tumblr_le801qGFgU1qbcgmao1_40 0.png?

Răspuns Câştigător
| MyObsession a răspuns:

Vai nu pot să cred! Iubesc animalele foarte mult.de obicei nu reacţionez când văd poze cu oameni spânzuraţi sau înjunghiaţi sau mai ştiu eu ce dar când văd animale îmi vine să le dau 2 flegme, una în gură cealaltă între ochi.Nişte animale fără suflet, luamiar ceva în gură.Cât despre răspunsul imbecillului de doctorul5, îi doresc o moarte dureroasă,sunt atee şi iubesc animalele. Dacă tot ne face aşa pe noi ateii, criminali, de ce să nu o spânzure pe maicăsa? Puţin mi-ar păsa.

| doctorul5 a răspuns (pentru MyObsession):

Asa de mult iubesti animalele ipocrita mica, incat le mananci.
Carne de vițeluș iti place?
Dar de mielușel?
P.S.
Am inteles ca esti atee, deoarece "maicasa" se scrie cu cratima!rolling on the floor

| MyObsession a răspuns (pentru doctorul5):

Puţin îmi pasă.Mă enervezi destul, te-aş înjura dar stric reputaţia ateilor.Eu nu fac mişto ca tine care faci creştinii de râs, eu stau în banca mea.

40 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Deci,stai.Unul e japonez, altul musulman dupa culoare.Nici nu ai la ce sa te astepti de la asiatici.3 miliarde de inapti, care merita trimisi de urgenta la Auschwitz, ocupa pamantul degeaba animalele astea.

| Paulla a răspuns:

Nici-o părere. Nu obişnuiesc să judec persoanele, mai ales când nu cunosc circumstanţele. Poate erau plictisiţi, poate cineva-i ameninţa cu un pistol, poate au probleme psihice, cine ştie? Dar oricum, ce legătură are asta cu religia? Practică vreun ritual cretin, sau ce?

| DomineRex a răspuns:

Pe bune ma o potaie este problema? pai iti arat oameni care sunt spanzurati exact la fel, iti arat oameni jupuiti de vii, aruncati de la etaj pentru distractie, experimente facute de nazisti, de japonezi pe alti oameni sa vezi acolo chin si durere, dar ce naiba imi arati mie potaia asta jegoasa, care a primit o moarte relativ convenabila.

| Holocaust explică (pentru DomineRex):

Da,o potaie este o problemă.şi crede-mă, ştiu destule despre ce tot ai scris tu acolo.De ce a primit o moarte convenabilă? A avut vreo vină? Nu.Doar că nu s-a putut apăra. Legat de trecut, de nazişti, dă-i dracu.La oameni nu mă mai miră nimic.în ziua de azi, toţi se plimbă liniştiţi printre cadavre.La tv,când îl deschid,n-am cum să nu observ de oameni măcelăriţi,alţii spânzuraţi."Ce dumnezeu,mă, ce dumnezeu visezi?!". Asta aş spune-o tuturor, să se trezească odată la realitate.Chinezii,greşeli genetice, mănâncă supă de fetus(uman).Le este lene să cumpere viagra.Serios? Crezi că e o diferenţă între animale şi oameni? Decât un animal, aş prefera să moară un om.Sunt prea mulţi ipocriţi.

| DomineRex a răspuns (pentru Holocaust):

Natura e cruda, noi suntem parte din natura ce naiba vrei?
Credeai ca omu este rasa perfecta?
Noi putem face lucruri de o rautate iesita din comun dar putem face si bine, nu inteleg de ce dramatizezi cu acel caine, care nici macar nu a fost omorat intr-un mod atat de brutal.

| DomineRex a răspuns:

Si lasa naibii ipocrizia deoparte, in alte tari se mananca caini datorita lipsei de hrana, adica tie ti se pare cruda fapta aceea doar din cauza ca tu simpatizezi cu un anumit tip de animal. Porcu care sunt sigur ai mancat din el, este unul dintre cele mai inteligente animale, dar cand omoram miliarde de porci pentru mancare, nimeni nu zice nimic.
Pisamas pe el de caine, uite dom'le la ce plange lumea, dati-va ma foc toti ipocritii care manaca carne dar nu suporta sa vada un animal omorat.
Lumea asta moderna va face sa fiti ca niste fetite virgine de 5 ani, dar in acelasi timp sunteti nistre monstrii cu chip de om.
Data viitoare cand vrei sa mai mananci carne, ca sa nu mai omori un animal nevinovat, taie-ti mama si bag-o in ciorba si nu ai decat sa mananci un om daca nu ai mila de ei.

| Holocaust explică (pentru DomineRex):

Nu dramatizez.Am cerut păreri. ştiu că rasa umană e de căcat, şi nu e vorba că nu suport să văd animale omorâte, faza e că nu suport să văd oameni proşti.De unde ştii că n-a fost omorât intr-un mod brutal? Poate au jucat fotbal cu el.I-au fărâmat cutia toracică şi coloana vertebrală, şi după i-au legat chestia aia de gât.A omorât cineva vreodată un animal în faţa ta? şi nu mă refer la cele folosite drept hrană. Sunt chiar curioasă cum ai acţiona în asemenea situaţie.Hai să lăsăm câinii.Despre asta ce părere ai: http://stirileprotv.ro/......inezi.html Nu mai e vorba de animale, ci de fiinţe umane.

| DomineRex a răspuns (pentru Holocaust):

Ti-am spus rautatea nostra nu are limita, desii ce mi-ai aratat tu nu e prea grav, deoarece acel fetus a murit rapid fara durere, dar tot este o imagine de groaza si bogatasii aia chinezi merita batuti cu bestialitate, am vazut altele mult mai rele si nu din filme de groaza ca alea is blande pe langa viata reala.

| Holocaust explică (pentru DomineRex):

De groază, hmm, am găsit doar aşa ceva: http://www.ptroa.co.il/petition/index.php.Chiar dacă e cu animale, şi nu-ţi convine, să ştii că e o nebunie.

| FucktheSystem a răspuns (pentru DomineRex):

Una este să omori animale pentru mâncare și una este să omori pentru distracție.
Să omori animale pentru mâncare este un lucru normal, mai ales acum când sunt anumite norme ( care teoretic ar trebui respectate de când am intrat în UE) pentru sacrificarea animalelor. Să omori animale decât ca să te aflii în treabă sau să te distrezi mi se pare un obicei care denotă nebunia. Mie îmi e scârbă de oamenii care ucid ca să se afle în treabă, de vânătorii care omoară sute de mistreți dar care-i lasă să putrezească și tot așa, mai ales că în unele țări se moare de foame.

| DomineRex a răspuns (pentru FucktheSystem):

Da sunt de acord, dar noi ne omoram intre noi pentru "amuzament", iar unii sustin ca le este mai mila de un caine omorat fara rost decat de un om, nu este in regula o astfel de gandire.

| FucktheSystem a răspuns (pentru DomineRex):

Nu, noi nu ne omorâm între noi pentru amuzament ci cu diverse interese cum ar fi de exemplu petrolul sau diverse teritorii.

| DomineRex a răspuns (pentru FucktheSystem):

Sa fim seriosi, cat a trecut de la caderea imperiului roman? suntem niste oameni violenti, cruzi si egoisti, ne place sa vedem violenta, ne place sa vedem suferinta, ne place sa fim rai ca altfel nu am mai fii.De multe ori provocam mai multa suferinta decat este nevoie, uita-te la ceea ce au facut nazistii de exemplu, la torturiile aplicate de comunisti, in evul mediu ororiile facute de inchizitia catolica, soldatii americani din Iraq sa vezi la ce abuzuri au supus populatia civila desii nu era nevoie, aceasta rautate este in fiecare din noi si iese la suprafata in diferite contexte.Vezi tu eu cred ca omul este rau in adancul "inimii" lui si asa va fi.Sau tu crezi ca noi suntem rasa perfecta si uite ca mai sunt niste exceptii printre noi care ne fac de rusine intreaga rasa umana.

| FucktheSystem a răspuns (pentru DomineRex):

Nu, nu cred că suntem rasa perfectă și că totul ni se cuvine nouă dar sunt unii dintre noi mai proști și mai sălbatici ca animalele, nu văd de ce un astfel de specimen ar merita mai multă milă de la mine decât un câine ucis când ei sunt la același nivel de inteligență și umanitate, sau poate câinele îi este chiar superior? Să-mi fie milă doar că are aspect de om, sau ce? Mie îmi e milă când moare un om care chiar este om nu când moare o javră care este om doar după aspect. Îmi pare mai rău de moartea câinelui decât de moartea lui Ceaușescu sau a unui ucigași în serie. Vezi tu, este cu dus și întors, unele animale au dovedit că sunt mai umane ca mulți oameni, nu ar merita un câine care a intrat în foc să-și salveze stăpânul mai multe păreri de rău decât un om care a distrus viața altora? Asta fiind doar un exemplu dar ideea rămâne aceeași, animalele s-au dovedit de multe ori superioare oamenilor. Cu ce sunt cei de care vorbeai tu mai sus, cei ce provoacă suferință degeaba superiori cățelului din poză, cu ce?

| Dumnezău a răspuns (pentru DomineRex):

Diferenta intre a omori animale pentru hrana si a le omori pentru distractie e al dracu de mare.

| PreaSfintitu a răspuns:

Daca aia era o pisica faceam urat rau laughing

| Vizitiul a răspuns:

Cateodata, nu strica sa arati lumii cat de prost esti. Prost sunt, dar nu atat de mult incat sa-ti raportez postarea. O mica intrebare: de ce n-ai pus un link un personaj care facea un lucru laudabil? Am inteles, vrei ca valoarea ta sa creasca in fata unor oameni datorita lipsei valorii din faptele/gesturile altor oameni. Oameni pe care tu ii vehiculezi (vezi poza de pe link). Io-ti spun ca le port stima si respect acelor oameni. Acuma, tu ce mai poti spune? Poti spune ca-s de aceeasi teapa cu ei, dar nu sunt...Am si eu teapa mea!

| Holocaust explică (pentru Vizitiul):

Ai băut ceva?

| Paulla a răspuns (pentru Holocaust):

O fi băut el/ea şi eu m-am îmbătat, că tot nu m-am prins care-i legătura cu religia.

| Vizitiul a răspuns (pentru Holocaust):

Putina apa dintr-un pet de bere.

| IMC90 a răspuns:

Cu tot cu caine nu cred ca aduna de un creier.

| cristinacrissss a răspuns:

Ce legatura are asta cu religia?

| Holocaust explică (pentru cristinacrissss):

Mai stoarce-ţi creieraşul ăla, şi o să-ţi dai seama.

Răspuns utilizator avertizat
| pcris a răspuns:

Bai nene ce pui tu aici! Esti normala la cap!? /-)

| Holocaust explică (pentru pcris):

Să mă scuzi că-mi pasă...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e nimic.totusi par a fi dintr-o tara libera si asa zis civilizata.iar ei nu par sa fi auzit de Dumnezeu, dupa semnul cel fac cu degeteul.ori poate asa il sfideaza.ei se intampla si la case mai mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cati oameni am taiat eu ( la propriu ) nu am nici o reactie in a vedea un fetus taiat. in schimb de catelusul ala mi s-a facut mila. mai era o tipa acum vreo. 7 luni ce a postat o intrebare ce continea un link cu o studenta la veterinara langa un caine disecat si toti au crezut ca e macelarita, ca e satanista, etc. nu s-au gandit ca e la o facultate de profil si are nevoie de material de studiu. idiotenia umana. in schimb, la asta cu catelusul e nasol, pentru ca, in opinia mea e un pui, nu are dinti sa muste, nu e turbat, deci practic nu a facut nici un rau pentru a fi spanzurat. ( si nu, idiotilor, nu sunt criminal daca am taiat oameni ).

| Holocaust explică (pentru anonim_4396):

Dar fetusul ăla nu e tăiat, e fiert.Acum că ai tăiat oameni, nu ştiu în ce circumstanţe.Nu văd asta o problemă, din moment ce şi eu o să fac asta...peste 5-6 ani,aproximativ,dar or să fie morţi, sau doar membre laughing.Dar s-a inventat anestezia, şi e o nebunie să omori din. distracţie.De exemplu, eu, de la anul' probabil o să fac disecţie pe.broaşte presupun.Dar asta nu înseamnă că iau broasca vie în mână şi încep s-o ciopârţesc.Sunt alte tehnici,legate de măduva spinării, şi nu aş face asta din amuzament, aş face-o pentru că trebuie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holocaust):

Hehe, eu am inceput sa tai animale cand aveam 14 ani. am inceput cu iepurii vii de la biologie. sadica profesoara ne aducea iepuri vii. te felicit ca vrei sa faci medicina, e fain dar si greu. ai grija doar cand o sa jonglezi cu spline si inimi ( sunt cam fragile ) si ai grija la bataile cu femure ( se rup usor ). eh, tampenile ce le faceam eu cand eram student.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Prof de biologie facand experimente pe animale : YOU ARE DOING IT WRONG
Prof de biologie facand experimente pe tigani: YOU ARE DOING IT RIGHT

| KaRa23S a răspuns:

Bine mai ca plangeti dupa un animal dar dupa oameni va doare undeva.

| Holocaust explică (pentru KaRa23S):

După cum am scris şi mai sus, am prezentat doar un caz.
Da, de oameni mă doare undeva.în special de oamenii proşti care trăiesc degeaba.

| KaRa23S a răspuns:

Da dar am auzit la stiri de vreo doua trei ori cum javrele astea de pe strada au sfasiat copii de vii de maxim 9 ani aici ce ai de spus? Tare rau imi pare ca nu ia eutanasiat sau macar sai castreze. Tin minte cum sau luat de mine intr-o seara sa fac pe mine nu alta. Noroc ca mam aparat cu un bolovan.

| Holocaust explică (pentru KaRa23S):

Câinii au raţiune, părerea mea.Nu atacă fără rost.Cunosc un caz în care un puşti de 9 ani a fost muşcat de un câine,dar şi-a meritat-o.E un drac de copil,şi pe lângă asta,chit că toată noaptea a stat în spital,să caute vaccin de-ăla antirabic,încă-i plac câinii,şi ştie că el a greşit. Dacă se întâmpla să sară la tine,iar tu să nu-i fi făcut nimic,normal că te aperi.îi dai una,două...ce să faci,dar eutanasierea e o prostie.
Faza cu sfâşierea copiilor, e penibilă.şi noi oamenii facem asta, în special în cazul avortului.Ca să ştii despre ce vorbesc trebuie să te documentezi în ce constă un avort.Să nu mai zic în China...Sunt fetuşi umani în alimentaţie.Deci care-i mai rău, omul sau animalul?

| KaRa23S a răspuns:

As avea un raspuns si pentru asta insa vom sta pana maine sa ne contrazicem plus ca nici nu.mi place sa ma cert cu cineva.