| Madalin7153565 a întrebat:

De ce a creat Dumnezeu pământul?

6 răspunsuri:
| h379m3973423 a răspuns:

Să aibă unde sta și manifesta omul.

| Mayhem666 a răspuns:

Forta care a creeat pamantul se numeste gravitatie, nu Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| CostinAlamariu a răspuns:

Ca sa avem noi oamenii unde sa traim. Doar nu era să trăim în vidul spațiului, în beznă și fără oxigen, nu?

| Ioseba a răspuns:

Dumnezeu a creat pamantul pentru oameni, ca sa-l umple cu oameni care sa traiasca fericiti si sa se bucure de tot ce e frumos pe acest pamant dar in mod special de o relatie cu Dumnezeu. Inainte ca primii oameni sa pacatuiasca si sa fie alungati din gradina Dumnezeu venea in fiecare zi sa stea de vorba cu ei. Dar dupa ce au pacatuit au pierdut aceasta relatie pretioasa.

| serenityxx a răspuns:

I-a făcut plăcere