| anonim_4396 a întrebat:

De ce atunci cand spun o rugaciune casc?

Răspuns Câştigător
| MariusSorin a răspuns:

rolling on the floor Savantilor, cascatul este un reflex de inspiratie si expiratie, care atrage mai mult oxigen in sange. Spiritual vorbind acesta este ca un 'indemn' a celui rau ca sa te intrerupa de la rugaciune.Incearca sa te abtii altfel nu o sa mai aiba poate acelasi efect rugaciunea. Si mie mi se intampla mereu sa casc in timpul rugaciunii. E ciudat, stiu laughing

36 răspunsuri:
| NuMaContrazice a răspuns (pentru HueyFreeman):

Interesant, mi se incinge creierul cand ma rog :))

http://youtu.be/jGIbUK4nw00?t=4m39s
mersi, mi-ai facut ziua frumoasa cu bufnita asta =))

| ErrorFound a răspuns (pentru HueyFreeman):

Si care e diferenta dintre ce am zis eu si ce ai zis tu? Diferenta e ca eu n-am spus de ce necesita mai mult aer. Tu ai spus ca necesita acel aer pentru racire. Ce am gresit?

| Lizzu a răspuns:

Cascatul e un semn ca trebuie sa te lasi de "sportul" acesta laughinghee hee

| Wøodenpints a răspuns:

Aștepți zeul căruia te rogi să vină și să te iubească cum știe el mai bine.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu te concentrezi asupra rugaciunii.Cand te concentrezi asupra unui lucru, oricat de mic ar fi, nu-ti mai vine sa casti.

| iurii75 a răspuns (pentru ErrorFound):

Oamenii căscau chiar și atunci când se aflau într-o cameră cu o concentrație de oxigen mai mare, deci în cazul tău este adevărat -" Putina stiinta: " rolling on the floor