| Kalla a întrebat:

De ce au toti nevoie de cunoastere? De ce credeti ca Dumnezeu a interzis lui Adam si Eva sa manance din pomul cunoasterii? Nu v-ati gandit ca este pentru ai proteja?
Sa stii sa raspunzi la marile intrebari ale lumii sau chestii de genul nu a adus decat rau oamenilor.Cunostinta duce la aroganta iar aroganta la razboi.
"Cei ce vor sa stie sunt cei mai insensibili,cunostinta se plateste."
"Cei curiosi mor mai repede"
Sunt anumite chestii pe care noi nu ar trebui sa le stim, parerea mea...

31 răspunsuri:
| StanciuPlayer a răspuns:

Cei curioși mor mai repede, sau cum era pe vremuri, îi ardea Biserica pe rug pentru că spuneai prostii de genul: Pământul e o sferă iar Soarele este in centrul galaxiei.