| Silviuloan a întrebat:

De ce credeti ca Sarbatoarea Schimbarea la fata cade in ziua de 6 august?

8 răspunsuri:
| Silviuloan explică:

Are legatura cu ziua a 6-a? face-ti o legatura.

| badboy18 a răspuns (pentru Silviuloan):

SilviuIoan aceasta data nu este intamplatoare, pentru ca precede cu patruzeci de zile sarbatoarea Inaltarii Sfintei Cruci (14 septembrie), care este socotita la fel ca si Vinerea Mare.- spune Mitropolitul Hiertheos Vlachos. Acu poate ai inteles si u! N-are legatura cu ziua a 6-a, ce legatura ar putea avea thinking

| Silviuloan explică (pentru badboy18):

M-ai gandeste-te.

| badboy18 a răspuns (pentru Silviuloan):

Daca ai scrie corect m-as mai gandi :)) dar nu am la ce sa ma gandesc asa ca citeste ce ti-am scris mai sus si baga la cap;)

p.s. recomand site-ul http://scri.ro/mai-sau-m-ai-355.html

| unbaiatanonim a răspuns:

Cine se schimba la fata? Se face vreo operatie estetica sau ceva?

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Normal ca oamenii, nu extra-terestri. Baiatul a avut nevoie de un raspuns exact, dorea sa cunoasca motivul, nu un raspuns epic dat la plesneala.

| Raynn a răspuns:

Ca sa intrebi tu

| badboy18 a răspuns:

Sarbatoare aceasta ar fi trebuit sa fie cu 40 de zile inaintea pastelui pentru ca intamplarea are loc cu 40 de zile inainte de patimi. dar pentru ca perioada asta cadea in aceleasi zile cu duminica lasatului sec si sarbatoarea nu ar putea fi sarbatorita cum trebuie s-a mutat pe 6 august. poate stii sa zici multumesc data asta happy