| papandeus a întrebat:

De ce este pacat sa apelezi la prostituate? Doar este un schimb cinstit.

14 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Asta depinde de morala fiecăruia, din partea mea, nu ai decât să le faci tu lor și sex oral, dacă asta vrei neapărat!
Eu detest oricum prostituatele, indiferent de părerea ta!
Pentru prostituție nu aș da numai amenzi, pe care oricum nu le plătesc dar i-aș băga la închisoare și pe ele și pe pești, și pe cei cu bordeluri & pe proștii care apelează la " serviciile " prostituatelor.

Răspuns utilizator avertizat
| soimos a răspuns:

Nu este un pacat, ci o investitie in viitor!

Isus le spune preotilor ca mai degraba vor intra in rai prostituatele si vamesii decat vor intra ei preotii

| wintage a răspuns:

Daca eu dau bani cuiva sa lichideze pe cineva este legal? Fac un schimb cinstit. Eu ii ofer bani iar el imi face un serviciu...

| dennis17 a răspuns:

Se numeste curvie. Deschide Biblia si citeste

| Archangells a răspuns:

Este pacat sa apelezi la prostituate atat timp cat poti sa le folosesti pe altele pe gratislaughing

| anutza a răspuns:

Motive ar fi mai mult:
- e pacat
- te poti alege cu boli
- poti face gratis
- lipsa sentimentelor
etc.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

E pacat, mai citeste Biblia (Sfinta Scriptura) nu musca!
http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece unirea cu o femeie curva te face un singur trup cu ea. Dumnezeu uraste asemenea lucru; trupul nu este pentru curvie. Singurele relatii intime intretinute cu un partener de sex opus sunt
pemise de Dumnezeu doar in cadrul casatoriei. Ce trece de aceasta ingradire este de la Satana si este pacat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai poti de pacatul ala te doare undeva de el / traieste viata liber nu ca un sclav e optiunea ta parerea mea viata e prea scurta pentru ca sa sa nu faci ce isi doresti / da cand barbatii bat femeile atunci nu-i pacat da cand femeia face sex i asta e religizia iubiri

| PDI a răspuns:

Poi este pacat sa dai banii pe prostituate si poate ai noroc si iei si cv boli.Mai bine iti gasesti o prietena chiar daca e mai urata si macar sti ca nu ai nici boli si nici pacatelaughing

| dumnezeu a răspuns:

Nu numai ca e cinstit, dar e si educational.