| concilioul a întrebat:

De ce este păcat să asculți slujba la radio?

Răspuns Câştigător
| EestiSodalane a răspuns:

Nu e pacat sa asculti slujba la radio ci sa lipsesti de la slujba daca esti in stare sa te duci

2 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Asta este o glumă sau o ironie prostată.

| Pocait01 a răspuns:

Nu cred că ai înțeles ce a vrut să transmită cel care ți-a spus asta. Cred că s-a referit că este păcat să nu te duci la biserică când poți și ești sănătos, ci în schimb preferi să o asculți la radio.
Nu este păcat în sine să asculți o slujbă la radio, dar faptul că eviți părtășia cu credincioșii neștiind sau neînțelegând importața acesteia arată că duci o viață păcătoasă.

Evrei 10:24-25 "Să veghem unii asupra altora, ca să ne îndemnăm la dragoste și la fapte bune!
Să nu părăsim adunarea noastră, cum au unii obicei; ci să ne îndemnăm unii pe alții"
FA 2:41-42 "Cei ce au primit propovăduirea lui au fost botezați; și în ziua aceea la numărul ucenicilor s-au adăugat aproape trei mii de suflete.
Ei stăruiau în învățătura apostolilor, în legătura frățească, în frângerea pâinii și în rugăciuni."
1Ioan 1:7 "Dar, dacă umblăm în lumină, după cum El Însuși este în lumină, avem părtășie unii cu alții"