| anonim_4396 a întrebat:

De ce in biblie nu apare nimic despre lesbiene, bisexuali sau transgen? De ce doar gay?

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Religia stie ceva?

| Dorugar a răspuns:

Pentru ca Lesbienele lucrau pe Insula Lesbos, si ciobanii evreii care au scris si compilat textele Bibliei nu aveau cum sa ajunga cu turma de oi pe o insula aflata la sute de km.
Iar bisexualii intrau in categoria gaylor din Sodoma, ca doar de aia bietul Lot le-a oferit in locul Ingerilor de sex masculin pe cele doua fete ale sale!
Daca nu erau cunoscuti ca bisexuali se intorcea bietul Lot cu fundul la ei, ca sa-si salveze musafirii ingeri!

| Narfundo a răspuns:

In biblie se vorbeste totusi si despre cei ce practica pacatul masturbarii, de narcisisti si de homosexuali.Ei bine aceasta homosexualitate include si partile feminine.Nu exista termenu lesby" si poate ca pe vremea aia chiar nu existau femei ce se iubeau intre ele.Gandeste-te ca ele erau batute si omorate cu pietre doar daca faceau sex inainte sa isi cunoasca barbatul adevarat.Gresesc?

| anonim_4396 explică (pentru Narfundo):

Nu e obligatoriu sa apara termenii mentionati in intrebare. Poate sa fie si ceva gen "daca o femeie se culca cu o femeie" sau "daca treci de la femeie la barbat" sau ceva de genul. La ultima parte ai dreptate, femeile erau cam "egale" barbatului laughing

| Narfundo a răspuns (pentru anonim_4396):

Femeile nu erau egale barbatului.Barbatii munceau, gandeau, iubeau, conduceau, etc.Pe cand femeile nu trebuia decat sa stea acasa gandindu-se la barbat, manipulandu-l usor, in asa fel incat acesta sa ii dea mai multa atentie si importanta.Cand gresea, ea murea.Cand facea prea mult sex ca sa devina mai smechera ca barbatu era curva si astfel era omorata.Cand se uita urat si deochea, inca odata murea, vrajitorie.Etc.Femeia nu era egala barbatului.

| anonim_4396 explică (pentru Narfundo):

Vezi ca am pus cuvantul EGALE in ghilimele iar la sfarsit am pus ---> laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti spun direct, ai inceput destul de bine dar ai terminat prost.
Stii explicatia stiintifica pentru experientele din moartea clinica nu? Restul raspunsului nu are rost sa ti-l mai comentez, cred ca iti dai seama singur de ce.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

《 Cum? Nu știți că cei nedrepți nu vor moșteni regatul lui Dumnezeu? Nu vă lăsați induși în eroare. Nici fornicatorii, nici idolatrii, nici cei adulteri, nici bărbații folosiți pentru scopuri nenaturale, nici bărbații care se culcă cu bărbați, nici hoții, nici cei lacomi, nici bețivii, nici cei ce insultă, nici extorcatorii nu vor moșteni regatul lui Dumnezeu. 》 (1 Corinteni 6:9, 10)

| rocco09 a răspuns:

Totusi s-ar putea sa te inseli, sa scrie si sa nu stii tu! Si daca poti sa te inseli in privinta unei carti din cauza ignorantei, cred ca stii prea putine ca sa fii asa sigur pe ce crezi!

| anonim_4396 explică (pentru rocco09):

Corect, as putea sa ma insel. Si nu din cauza ignorantei bai militecticus ci din cauza ca nu am dat peste asemenea citate. Ofera-mi tu citatele din biblie daca esti sigur ca apare asa ceva.

| rocco09 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca afirmi ceva far sa stii daca scrie inseamna ca nu ai citit toata biblia, daca nu ai citit toata biblia si totusi afirmi ca nu scrie inseamna ca esti ignorant, sau cum se cheama? Cat despre locurile unde scrie ar fi mai bine sa citesti toata biblia o sa gasesti, si o sa te ajute pe viitor la pus alte intrebari!

| anonim_4396 explică (pentru rocco09):

Ia incearca sa nu o arzi inteligent. Zi direct unde scrie. Da-mi pasajele. Fie le ai, fie nu le ai.

| anonim_4396 explică (pentru rocco09):

Apropo mini einstein, arata-mi unde am afirmat eu ca nu apare in biblie ce am zis in intrebare. Daca imi arati eu devin crestin de maine. Daca pentru tine intrebarile sunt afirmatii inseamna ca nu stii diferenta.

| rocco09 a răspuns (pentru anonim_4396):

DA INTREBAREA TA CONTINE O AFIRMATIE TOTAL ERONATA! SI STIU DIFERENTA, DAR VREAU S-O ARD INTELIGENT IN SITUATII IN CARE IGNORANTA TA FACE AFIRMATII NEFONDATE!

| anonim_4396 explică (pentru rocco09):

Prezinta-mi citatul din biblie in care apar lesbiene, bisexuali si/sau transgen. Daca ai fi avut l-ai fi prezentat de mult timp nu ai fi incercat sa tragi de timp sau sa cauti scuze.

| CristiAndrei a răspuns:

E simplu, li s-a terminat cerneala

| anonim_4396 explică (pentru CristiAndrei):

Si cand a cumparat alta cerneala a uitat sa mai scrie?

| CristiAndrei a răspuns (pentru anonim_4396):

Posibil sau poate lui dumnezeu ai placea sa vada ceva lesbian action

| Ghiti2011 a răspuns:

laughingnu stiu intreabai pe apostoli ei au scris-o