| CIVIC1 a întrebat:

De ce ingerii decazuti nu au posibilitatea sa se pocaiasca si sa fie iertati de catre Dumnezeu?

Aceasta intrebare a fost pusa pe TPU in categoria Religie, pentru crestini.
Rog ateii si agnosticii sa raspunda in categoria dedicata lor.
Va rog raspunsuri responsabile fara ironie, ipocrizie sau alte forme de violenta.

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Ai citit Cartea lui Enoh?

| CIVIC1 explică (pentru gabicoo):

Stiu ca e o carte apocrifa.
Aveti un răspuns concret la întrebarea acestui topic?

| T0Teu a răspuns:

Nu stiu, poate au posibilitatea, dar aleg sa nu o faca. Nu am cercetat niciodată acest domeniu