| ciuciubel a întrebat:

De ce majoritatea populatiei pe aceasta planeta este fanatica de religiile lor?

17 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

De ce ateii se leaga mereu de religiile lumii?

| Allrc24 a răspuns (pentru EmaS):

E la moda acum

| EmaS a răspuns (pentru Allrc24):

Http://www.youtube.com/watch?v=djwIxfqNwKc
Iti doresc sa te bucuri de Invierea Domnului nostru Isus impreuna de cei dragi tie.Paste Feericit!

| ciuciubel explică (pentru EmaS):

Merci pentru raspuns,,, te rog sa privesti asta http://video.google.com/videoplay?docid=5014377835686246317#

| Allrc24 a răspuns (pentru EmaS):

La fel si tie Ema. Sa iti daruiasca Domnul pace, bucurie, fericire, impliniri alaturi de cei dragi si cel mai important MANTUIREA de care toti avem nevoie.Paste Fericit HRISTOS A INVIAT!

| JohnTheLittle a răspuns (pentru Allrc24):

Eu nu va inteleg fratilor, omul intreaba ceva, voi o ardeti pe aici cu hristos a inviat. Ramaneti si voi ontopic.

| Allrc24 a răspuns (pentru JohnTheLittle):

Am raspuns altui utilizator care este problema? in legatura cu fanatismul religios e pacat safii fanatic. fanatismul poate duce la crime si razboaie.

| Angel0 a răspuns:

Ti-ai facut azi alt cont?

| ciuciubel explică (pentru Angel0):

E prima data cand intru pe aici happy ...merci petru raspuns

| ramona30 a răspuns:

Majoritatea oamenilor cred in religie dar putini sunt fanatici.

| ciuciubel explică (pentru ramona30):

...intrebarea ari fi trebuit sa sune cam asa,,, de ce majoritatea populatiei inca practica ritualuri de sange (sacrificii umane in antichitate) in religiile lor ca acum sute sau mii de ani? si ca ex iti zic de noi crestinii,,, de ce aceasta dorinta de a sacrifica mielul de pasti?,,, nu cumva e si asta o forma de fanatism religios care deriva de la primele forme religioase pe aceasta planeta si ramane in noi, acea dorinta de SANGE pe care o musamalizam in strae de sarbatoare cu zambetele pe buze si cu cele 44 pahare?

| Geass a răspuns:

De fapt majoritatea nu sunt fanatici dar exista si astfel de oameni. Păi sunt fanatici deoarece au ajuns la un stadiu în care crede cu tărie in ceva(imaginar), iar asta nu numai la creştini si la alţii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e adv. putini oameni sunt fanatici

| ateuNEGATIV a răspuns:

Nu toata lumea e fanatica dar toti isi apara amicul imaginiar

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Ateu= (in 95% dintre cazurile din Romania) fost securist, copil de fost securist. Aveti Certificat de revolutionar?

| madalina2222 a răspuns:

Nu toti sunt fanatici religia cea mai fanatica e islamul sa citesti coranul si o sa-ti dai seama..in coran se cere ca sa folosesti orce mijloc pentru ai converti pe oameni la islam cere razboaie etc. si eu nu cred ca e cineva vanatic daca i zice unei persoane dc crede in D-zeu.

| ciuciubel explică (pentru madalina2222):

Acelasi lucru l-a facut si inchizitia, fiecare religie a avut calaii sai,,, nu putem invinui o singura religie ci conceptul ei in sine.De ex inchizitia te punea pe rug daca i sa parea ca firele tale de par sunt cam stranii laughing deveneai vrajitoare instant si ardeai de vie fara nici o vine,,, dar daca ai fi intrebat pe vremea aceea daca exista dumnezeu sau nu ce ni s-ar fi intamplat oare? ne e frica acum ca suntem ditamai democraticii sa intrebam daca exista sau nu acest minunat domn ..de ce sa ne fie frica? ca o sa ne priveasca societatea ciudat sau ne e frica de acest minunat domn pe care ni l-au bagat in minte in mii si mii de ani cu o gramada de trucuri marsave?