| CIVIC1 a întrebat:

De ce mulți preoti ortodocsi nu se bărbieresc si nu isi ingrijesc barba deși apar in public in fata credincioșilor si a altor oameni.

Aceasta intrebare este pusă în categoria Religie, pentru crestini.
Rog ateii si agnosticii sa comenteze in categoria atei/ agnostici.
Va rog răspunsuri documentate, responsabile, fara ironie, ipocrizie sau alte violențe.

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Pentru ca nu pun pret pe cum arata! Ei l-au ales sa slujeasca pe Dumnezeu si sa fie placuti de Dumnezeu nu de oameni! Vezi exemplul calugarilor care sunt de toata jena dar nu le pasa...