| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu are Papa de la Roma sustinatori atat de multi (la aparitia sa la renumitul balcon) si de ferventi, asa cum are AC/DC?
http://www.youtube.com/watch?v=XlHO4V9vWRY

37 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Pentru că aia de la Vatican sunt cam săriți, pe mine nu m-au primit cu maiou în luna august...
La AC/DC în schimb te primesc și topless, ăsta-i secretulwinking

| 19marian60 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Pai daca te duci la un concert de havy metal in sutana si cu crucea in mana crezi ca te vor primi cu flori? invata sa te imbraci pentru fiecare ocazie in parte si ai sa vezi ca si "Hainele il fac pe om" Cand te intorci la Vatican?

| anonim_4396 explică (pentru 19marian60):

N-o mai arde aiurea, raspunde la subiect!

| FucktheSystem a răspuns (pentru 19marian60):

"havy"... învață să scrii corect și după dă-ți cu părerea.
Oricum nu văd ce e așa de indecent la un maiou, înțelegeam dacă mergeam în chiloți și sutien să nu mă primească, dar totuși...
Când mă îăntorc la Vatican? Nu am planuri să revin în viața asta...

| 19marian60 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Eu gresesc atunci cand scriu, tu gresesti cand crezi ca gandesti! Du-te la DEX si vezi ce e cu "maioul"!

| FucktheSystem a răspuns (pentru 19marian60):

Și încă odată prostia mea nelimitată iese la suprafață, scuze, mai mă apucă câteodată un aer de superioritate, nu știu de ce și după-mi dau seama că nu-s superioară cu nimic. Eh, fiecare cu ieșirile lui.
Dar tot nu văd nimic indecent în maieul meuhee hee

| Dumnezău a răspuns:

Pentru ca Papa e batran si gay.AC/DC sunt batrani si epici!

| Bogdanux a răspuns:

Daca as fi un crestinopat, as baga balarii cum ca e mana diavolului laughing, atragand cat mai multi oameni.

Serios vorbind, poate pentru ca ai mai multe orgasme auditive decat la o aparitie a Papei?

| Hombre a răspuns:

Pentru că Papa vinde gogoşi expirate si noi vrem să papa gogoşi proaspete.

| Danutza27 a răspuns:

Una se plinge pe aici ca a ajuns descapiata in piata Sf Petru si a fost alungata. Poate cel care a initiat topicul are ceva probleme cu vederea Din cite stiu Papa nu se duce pe stadioane unde sa intre turme de milioane de necuvintatoare (aud numai ragete si urlete cum fac magarii la bunicul in sat ). Poate daca va storceati mintea vedeti si voi ca in piata respectiva pot intra max un numar de persoane.Eu zic ca asta este explicatia Ca si Papa cind a fost nu mai stiu in ce tara Catolica erau strinsi cu milioanele Dar imaginile acelea nu le dai, ca de nu da bine sa se lumineze la minte preacuviosii de pe TPU si voi mergeti pe principiul "ginditul dauneaza grav sanatatii"si urma scapa turma

| Bogdanux a răspuns (pentru Danutza27):

Cu cin' te certi?

| ExistaMosCraciun a răspuns (pentru Bogdanux):

E un tip de delir, asa se manifesta.

| Hombre a răspuns (pentru Danutza27):

Danutza27, Ema ma tradat, fatarnica, nu vrei sa vii tu in locul ei la jacuzzi, lasă-l incolo pe Papa ca-ti trece viata nesatisfacuta.

| 19marian60 a răspuns (pentru Danutza27):

Danutza,luna trecuta, in Spania s-a sarbatorit Ziua Mondiala a Tineretului.Madridul a fost capitala catolicismului.Mai mult de 1, 5 milioane de pelegrini.Toata mass media a urmarit evenimentele(cu vizita lui papa cu tot)sunt ateu, DAR POT SA SPUN CA A FOST UN EVENIMENT FANTASTIC(Cand a inceput slujba religioasa mi s-a facut pielea ca de gaina )

| 19marian60 a răspuns:

Kronstadt,multi dintre cei care se duc la concertele AC/DC sunt adeptii lui papa(Catolicismul este cea mai cunoscuta religie de pe pamant), dar nu toti adeptii papei merg la concertele AC/DC.(diferente de varsta, educatie si necesitati spirituale!

| anonim_4396 explică (pentru 19marian60):

Catolicismul este cea mai... ce? Bai omule, mai pune mana pe o carte, sau un film documentar. Ti-ar prinde bine, sincerwinking

| 19marian60 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca tu ar treebui sa citesti.catolicii,sunt cea mai mare comunitate religioasa din lume!
(cu apelativul "bai"sa vorbesti cu parintii tai, ca sa vada bietii de ei ce au crescut pe batatura casei)Cu respect 19marian60!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Pai mai @Kron, ai auzit si tu in ce hal se imbulzesc fariseii la Sarbatorile Crestine, poate asa o fii si la aia, ca doar nu numai noi om avea falsi crestini. La cate sute de mii de oameni ar fi acolo, nu iti dai seama ca ar muri jumate, calcati in picioare, plus ranitii? Dar plec marti in Italia si ma duc si la o Biserica Catolica, o sa ma documentez in teritoriu. Sa stii ca totusi la aia e mai tare, ca nu stergi podeaua cu genunchii la Slujba de duminica, stai cumintel pe banca, asculti si meditezi, daca iti place.

Răspuns utilizator avertizat
| Nordic a răspuns:

Pt ca e mai usor sa asculti un tip care suna ca ratoiul Donalt cand avea bronsita decat sa respecti niste dogme crestine. Eu sunt ortodox nu catolic. Si ascult si eu niste trupe de metal sinfonic si crestin si gotic. Doar ca nu-mi place AC/DC big grin

| anonim_4396 explică (pentru Nordic):

Ti se pare ca Papa are vreo voce suava?
P.P. Daca nu-ti place, nu manca!

| Nordic a răspuns (pentru anonim_4396):

Habar n-am ce voce are papa si nici nu-mi pasalaughing Eu vorbeam de ala de la AC/DC. Nu intelegi, nu raspundewinking

| anonim_4396 explică (pentru Nordic):

In cazul tau... natura non facit saltus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu inteleg. trupa AC/DC doresti sa fie in balcon langa papa, sau in public in piata sfantu petru...fii mai explicit te roghappy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

OK!
Se pare ca AC/DC aduna la un singur concert mai multi si mai ferventi adepti ai stilului, decat o poate face Papa (cu adeptii "stilului" sau), la o aparitie in renumitul sau balcon. De ce?
Sper ca am fost destul de explicit acumwinking

| florin1979 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai gandeste-te putin, ce frumoasa e muzica celor de la ac/dc e ceva minunat care unge sufletul, spre deosebire de slujba domnului papa. e ceva normal, nu?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Se pare ca lata este calea care duce la pierzare, si multi sunt cei ce merg pe ea.Ingusta este calea care duce la Mantuire si putini sunt cei ce merg pe ea!

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Ema, lasa-ma sa "pier" pe calea aleasa de mine! OK? Pana una-alta, mai citeste, mai relaxeaza-te. Uite, iti dedic si o piesa crestina:
http://www.youtube.com/watch?v=396B3_A5jeg
Tipul asta chiar se manifesta intr-o maniera demna de toata lauda. Tu de ce n-o faci?
Cine te-a desemnat "adunator de oi ratacite"? Oh, am uitat. Chiar tu te-ai autoproclamat azi dimineata, printr-o postare :)
Rautate mica ce esti. Te pup!

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum cine? Domnul Isus a spus:,,Mergeti in toata lumea...,, Pai nu pot sa te las, pentru ca imi pasa de sufletul tau.Mersi pentru melodie.Este frumoasa, chiar daca nu am prea inteles mesajul.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Ema, daca-ti pasa de sufletul meu, vino si linisteste-l cu cele lumesti, apoi trecem la cele sfinte. Nu de alta, dar am eu o fantezie de moment. Ca prea ma rascolesti...

| 19marian60 a răspuns (pentru florin1979):

Florin1979,la ultima aparitie a papei in Madrid la Ziua Mondiala a Tineretului au venit tineri din toata lumea.mai mult de 1, 5 milioane.Nu am vazut toata slujba oficiata(misa). insa mesajul trimis de papa le-a uns sufletul tinand cont de faptul ca pe timpul manifestatiilor care au avut loc participantii nu au fost implicati in nici un incident major.La concertele
trupelor gen, mai sus mentionat, se lasa mai mereu cu ceva "sprit"droguri si multe altele!

| OmletteDuFromage a răspuns (pentru EmaS):

Ema cred ca e fan AC/DC ca stie ca drumu' spre iad e lat (Highway to Hell)...Ema, care e melodia ta preferata de la ei?smug

| Bogdanux a răspuns (pentru EmaS):

Imi place solo-ul de chitara.

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

Ema, tradatoare ce esti, eu te curtez intruna si tu te dai la@ Kron "Pai nu pot sa te las, pentru ca imi pasa de sufletul tau", sa arzi in focul iadului si sper ca prea sfantul @Fumaret sa te perpeleasca bine pana-ti ies poftele.

| EmaS a răspuns (pentru Hombre):

Pai si de sufletul tau imi pasa!