| Golyat18 a întrebat:

De ce nu credeti in religia Jedi? Filmul razboiul stelelor a fost facut doar ca sa para o minciuna religia Jedi cand de fapt aici se afla tot adevarul.

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Dimpotriva, filmul a fost facut ca sa arate, intr-o forma populara, coerenta interna a ideilor Jedi, precum si faptul ca sunt actuale pentru orice univers imaginabil. Treci de partea pozitiva a Fortei, fiule, si Forta fie cu tine.

| DeyCj a răspuns:

Că probabil nu toți o cunoaștem.Ca o părere personală, programul creștinism(asta este, este un program) s-a inspirat din această religie, dar a denaturat tot ce a preluat.
Ca ideologie, sunt de acord cu Jedi.

| Andrei2019 a răspuns:

Este cea mai apropiata de adevar din tot ce exista.
Forta sa fie cu tine, sau vorba prostilor
Doamne ajuta.