| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu mă vindeca Sf.Arhanghel Rafail Îngerul Vindecarii și Sănătății că m-am rugat la icoana lui? Mi-as dori mult să mă vindece de depresie și toc.

5 răspunsuri:
| TheStrategist a răspuns:

Pentru că nu crezi că te va vindeca lucrul acesta. Iar dacă ai crede, te-ar vindeca propria ta minte, nu icoana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te ruga la icoane. Roagă-te în gândul tău, gândul se transmite la fel ca vorba. Eu nu prea cred în Dumnezeu, dar tu dacă crezi, nu te mai ruga la icoane, biserici, roagă-te în camera ta, fă-ți la sfârșit crucea după ce te rogi și aia e.
Dacă toate tratamentele nu și-au făcut nici un fel de efect pe depresie, atunci mergi la un alt medic psihiatru și spune-i dacă ți se potrivește antidepresiv-ul venlafaxina, este bun în depresiile majore, chiar miraculos de bun.

Răspuns utilizator avertizat
| mi25 a răspuns:

Inchipuieti ca te-a vindecat. Doamneeee!

| UnulSimplu312 a răspuns:

Roagate direct la Dumnezeu nu icoanelor...