| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu putem trai într-o lume mai buna? De ce Guvernele lumii nu fac o lume mai buna pentru toți oamenii? Nu vor sau nu pot? De exemplu de ce nu pun capăt foametei din Africa? Ei mai mult se înarmează pentru război și apărare în loc să se pună cu toții la masa sa creeze o lume mai buna.

3 răspunsuri:
| TheStrategist a răspuns:

Nu vor, că soluții există pentru orice dacă ne străduim puțin.

| Mtoni a răspuns:

Pentru că guvernele sunt locale, ca și țările, unele mai dezvoltate altele mai sărace și mai primitive. Nu există destulă cooperare între țările bogate și cele sărace. Nu există un guvern global care să echilibreze situația.

| RAY a răspuns:

Suntem mai multe rase umane, unele superioare, unele inferioare, aici depinde și sistemul de referință economic vorbind ăștia albi sunt mai bogați, dar ca fotbal Brazilia e nr 1, depinde la ce te referi, genii au fost de oriunde, trebuie lăsată fiecare cultura sa evolueze în sensul ei nu sa se impună democrația, comunismul, nazismul, fascismul