| Anonimaa29292 a întrebat:

De ceva timp visez ca ma trezesc, dar tot intr-un vis si ma simt foarte ciudat, visez chestii cu Dumnzeu uneori, cat si lucruri ingrozitoare:am visat intr o seara ca tremuram si m-a ridicat din pat ceva in sus, simteam ca mor si mi-am facut cruce cu limba am fost lasată jos, m-am trezit am realizat ca visez si dintr o data l-am vazut pe Isus Hristos rastignit la mine in camera. Acum, am visat ca langa umarul meu era o față care umbla intr una dupa mine, era o față, ca de perna stramba si incercam sa o lovesc si nu puteam si m-am treit, doar ca tot in vis si fața aia tot ma urmarea pana cand m-am trezit pe bune si cand am deschis ochii perna aia era fata in fata cu mine, am murittt cand am vaxuttttt. De ceva timp (o luna) simt ca traiesc un vis continuuu, nu mai simt ca traiesc chiar va rog sa ma ajutati, nu stiu ce sunt cu visele dar, nici cu minee! Simt ca pe zi ce trece, toate zilele sunt la fel

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate este bine sa tii post si apoi sa mergi sa te spovedesti la preotul de la biserica, daca tot ai vedenii cu Isus si Dumnezeu, fiindca numai de aoclo poti primi ajutoruld e care ai tu nevoie!

| anonimg a răspuns:

Rugăciunea înainte de culcare face mult bine. Nu Dumnezeu are nevoie să-I înalți rugăciuni, cu tu. Roagă-L ca să îți de-a un somn liniștit; trăiește în ascultare de El. Și dacă nu știi cum să faci asta, mergi la biserica adventistă de ziua a șaptea din localitatea ta. Acesta este sfatul meu. Acesta este drumul cel bun: mergi pe el și îți va fi bine!

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă ești credincioasă, mergi la biserică și roagă-te mult, dormi cu biblia sau o cruce lângă tine, ar putea fi și paralizie în somn sau vise lucide. Încearcă să nu mai mănânci cu cel puțin 2, 3 ore înainte de culcare, bea un ceai de tei sau mușețel ca să dormi mai bine, dacă dormi singură ține ceva aprins mereu în cameră, o lampă sau televizorul.

| LisaJulie a răspuns:

Probabil te gândești mult la credinta, visele nu trebuie luate in serios!

| Cipi1212 a răspuns:

Încearcă miște rugăciuni de pe YouTube.

| NouvelleCaledonieetfoienDieu2024 a răspuns:

Du-te la preot să îți citească niște rugăciuni speciale (citește preotul din Slobozia Ciorăști, Vrancea miercurea și vinerea de obicei în postul mare) și fă și cum ți-a zis Modaxo92 și Violleta2022.

| Leabianca a răspuns:

Buna(nu băga in seamă numele meu nu știu să-l schimb)
Eu îți recomand să te duci mai des la biserică și să începi să te rogi în fiecare seară, sa nu mai faci pacate(dacă fumezi e mai ok)dar nu sa înjuri/blestemi.
Încearcă sa mergi la biserică și o să fie bine sau eventual cheamă un preot să sfințească casa