| Blonduta_Flory_1997 a întrebat:

de curand vorbesc cu un baiat pocait. Este vreo problema daca relatia noastra devine serioasa? Puteti sa-mi dati cat mai multe detalii?

9 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Adevarul e ca e criza de masculi ortodocsi.

| danay72 a răspuns:

Daca amandoi aplicati principiile biblice puteti fii fericiti.

| Λndrei a răspuns:

În situația ta aș putea să fiu agnostic și să iubesc liber.

| milan9 a răspuns:

Dacă tu crezi în Dumnezeu atunci iată că intri în contradicţie cu tot efortul Său de a veni în lume şi de a-Şi întemeia Biserica, una singura.
În ea se lucrează mântuirea.
Pentru cei situaţi în afara ei lipsesc promisiunile divine cu privire la lucrarea harului (prin preoţia creştină lăsată de Fiul lui Dumnezeu), la iertarea ca rezultat al lucrării harului, la mântuire...

| milan9 a răspuns:

Dumnezeu a păstrat în raport cu umanitatea o singură cale de transmitere a învăţăturilor, sfaturilor, legilor, DOAR O SINGURĂ CALE.

Iar această credinţă unică, este bine definită în Noul Testament: Biserica pe care Mântuitorul o confirmă de la început şi până la sfârşit şi în care a confirmat preotia creştină!

- Despre Unicitatea Bisericii vorbeşte întreg Noul Testament : Efeseni 4, 13; Fapte 20, 28; I Corinteni 3, 11; Ioan 17, 22; Matei 16, 18; Efeseni 4, 4-6; I Corinteni 1, 12-13; Evrei 3, 14; Matei 18, 17, etc...

"Seriozitatea" afirmaţiilor Sale privind unicitatea sunt în legătură cu faptul că şi-a dat viaţa pentru ea, pentru ca acea Biserică să rămână Una Singură - Fapte 20, 28;

| milan9 a răspuns:

Ca sa vezi daca te iubeste cu adevarat intreaba-l daca ar renunta la secta lui pentru tine.

| sublime89 a răspuns:

Da, pocaitii sunt in general fanatici religiosi, pentru care femeia e un fel de sluga. Deci sa ai grija.

| Vektor a răspuns:

O sa faceti sex dupa casatorie smug

| jamal000 a răspuns:

Atat timp cat rezonati si va doriti sa fiti impreuna nu este relevanta religia, divinitatea este unul singur indiferent ca este numit buda alah dumnezeu etc. Iubiti-va mult!