| Exilee a întrebat:

De la A la V, uitati cati termeni putem descoperi, termeni ce indica faptul ca omul este o fiinta unica si dotata cu ratiune pentru a culege tot ce este bun si de folos: Absolut, Adevar,Biblie, Creatie,Credinta,Dragoste, DUMNEZEU,Existenta, Fericire,Iisus, LBERTATE, LOGICA,Lumina,Moralitate,Mantuire,Ratiune,Realitate,Sens ,Unviers,Vesnicie. Cate fraze putem forma si care sunt pline de Adevar, nu-i asa? Pareri? big grin

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Asta-i parerea mea :Omul o fi o fiinta unica unele din trasaturile enumerate de tine(nu-s toate)
Unele din cuvintele spuse de tine se leaga intre ele cum ar fi :Iisus,Dumnezeu,Adevar(doar Iisus este adevarul adevarat )Credinta, Dragoste(dragostea pe care o vrea Dumnezeu sa o avem atat fata de prieteni cat si fata de dusmani, lucru pe care-l fac rea putini oameni, eu nu pot)Mantuire(adica Iertare pe care n-ai scris-o), Vesnicie(care vesnicie cea din rai sau cele 9 munci ale iadului)Lumina(mantuire tot la fel pentru mine)Ratiune(nu-s de acord uneori uitam ca ne deosebim de animale),Univers, Sens, Realitate, Existenta(astea ti-n de stiinta care dupa parerea mea completeaza religia), iar libertatea(cand o fost mai multa atunci cand n-aveai dreptul la o alta religie(cea crestina)si cand oamenii mureau doar ca sa nu-si schimbe religia sau acum cand fiecare religie este judecata nedrept.

10 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Parerea mea este ca n-ai ce face! big grin
Te plictisesti?

NOname
| NOname a răspuns:

Ia-te de mânuţă cu Alan. Şi ăla are acelaşi nivel şi aceleaşi fixaţii.

| M?d?0611 a răspuns:

Ce treaba au adevarul, logica, ratiunea, realitatea si universul cu celelalte cuvinte?

| zurick a răspuns:

Mersi pentru funda love struck

Răspuns utilizator avertizat
| BlackSulphur a răspuns:

As mai zice eu cateva cuvinte ce arata ca omul este DOTAT. Ar merge perfect cu cele alese de tine, deoarece nu strica ordinea ilogica.

Răspuns utilizator avertizat
| contαbαndonαt a răspuns:

Nu-mi vine sa cred ca ti-ai permis sa scrii Logica, Ratiune si Realitate langa celelalte cuvinte.laughing
Vorba lui Noname: Tu, Alan si cu Mental, sa va luati de mana nu alta.

| benny34 a răspuns:

Ai uitat sa pui si "nu" "mai" "pierde" "timpul" "degeaba"