| Inferno a întrebat:

De unde o asa mare simpatie din partea ateilor (majoritatea) pentru homosexuali. Adica am inteles ca sa nu fim homofobi, nu am nimic impotriva, dar sa iubesti homosexualii chiar asa de mult cum fac anumiti utilizatori ce se declara atei mi se pare deja ceva exaerat.

Răspuns Câştigător
| Thunder a răspuns:

Cum intalnesti in turma credincioasa clisee, asa intalnesti si in cealalta turma. E de ajuns sa apara printr-un documentar o figura mai importanta din randul ateilor si sa zica ca: vezi, dom'le, homosexualii si drepturile etc. A doua zi, gata, intrebari pe TPU: de ce homosexualii nu au drepturi? inseamna ca d-zeu e tiran bla, bla. Cacaturi din astea de care nimanui nu-i pasa, dar toata lumea pare interesata. Eu prefer sa nu ma gandesc la asemenea specimene.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate o fac din exces de zel, știind că unii creștini sunt impotriva homosexualității. Provine probabil dintr-un instinc ateist de a fi in antiteză cu toată suflarea creștinească. Ura creștinului față de ceva e direct proporțională cu dragostea ateului pentru acel ceva. Se numește anti-teism deja.

| dragos9234 a răspuns:

Nu cred ca este vreun ateu aici pe TPU care sa aiba o simpatie exagerata pentru homosexuali sau sa ii iubeasca, noi doar le sustinem drepturile.