| Alexandrelu a întrebat:

De unde vine termenul sadomist? Primul râspuns funda!

Răspuns Câştigător
| roxaa15 a răspuns:

De la sodoma care impreuna cu gomora- sunt cele 2 cetati pe care Dumnezeu lea distrus din cauza pacatelor mari a oameniilor care traiau in ele.

3 răspunsuri:
| wales a răspuns:

De fapt, expresia corectă este sodomie = Relații sexuale anormale.

Sodomist = persoana care practică.

Etimologia cuvântului Sodomie, se trage de la vechia aşezare Sodoma şi populaţia ei dedată la aceste acte sexuale anormale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sodomist inseamna homosexual

| NutellaFinetti a răspuns:

Sadomist este cel care face pacate mari, din stramosi e cuvantul, i se spunea sadomist unuia care fura omora jefuia etc... si era condamnat la moarte.