| alexuts28 a întrebat:

Deci la noi in oras o biserica crestin dupa evanghelie organizeaza sambata, pentru 1 iunie ca un fel de sarbatoare, adica toti copii ( de toate religiile) sunt invitati.Nu se va tine slujba, se vor manca dulciuri, lucruri din astea.
Intrebarile mele sunt :
-Daca sunt de alta religie e pacat daca intru?
-Daca sunt pe stop am voie sa intru? Avand in vedere ca nu e slujba si sunt de alta religie happy

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Nu este nici un pacat. Dumnezeu doreste sa fim uniti sa ne iubim unii pe altii!

2 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Chiar n-o sa patesti nimic daca te duci...

| whiteOdrink a răspuns:

Nu e pacat daca intri...nu are de ce, e acelasi Dumnezeu pentru toata lumea numai ca ei il vad in alt mod, ei au alte metode(spovedanie, luturghii, nu se inchina la icoane). Iti spun sigur ca nu e pacat, eu am fost la crestini dupa evanghelie si catolici si nu m-a batut nimeni, nu mi-a zis nimeni nimic...e dreptul tau, Dumnezeu ne iubeste pe toti, ca mergi la prostestanti sau nu! Din cate stiu, e voie sa intri, stai linistita, in unele biserici si la ortodoxi poti sa intri cand esti la menstruatie, lucrurile au evoluat, femeile au protectie, pe vremea aia nu era! happy Deci..mergi, chiar iti recomand, e foarte fain la ei, la slujba, la chestii de genu organizate! Fave funhappy
P.S. La noi nu o sa vezi asa ceva!