| anonim_4396 a întrebat:

Din moment ce voi crestinii puneti asemenea intrebari ateilor, o sa va pun si eu ceva asemanator :

Daca vi se ofera ocazia sa va intalniti cu niste zei din alte religii, care ar fi reactia voastra? Ce intrebari le-ati pune?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

OK, mi se ofera ocazia. Dar acei zei vor fi acolo? Asta e intrebarea mea.

| milan9 a răspuns:

Eu m-aș strădui să mă trezesc din vis la realitate.
Dar tu ce ai face, i-ai diviniza?

| fllu07 a răspuns:

Alti zei nu exista. nu exista pentru ca nu au creat nimic, nu sunt sustinuti de dovezi solide cum este Iehova Dumnezeul cel viu si adevarat, care a creat tot ceea ce vedem dar si lucrurile invizibile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa-l in pace ca el e un filozof. Daca il mai agiti mult va incepe sa-l ia pe Kant in gura si sa iti spuna ca el e filozof, ca e intelligent, ca a citit mult si alte chestii de genul.

El e mini Kant. Mi-a lasat recent niste comentarii destul de jalnice pe care le considera ca fiind mari opera de arta, considera ca sunt GENIALE.

| lolololololo a răspuns:

Zei din alte religii? Haha.Satanaaa,nu există alți zei în afară de GOD, presupun că așa ar răspunde un creștinel cu inimă de aur. ODIN A FOST TRĂDAT!