| RAY a întrebat:

Doar pentru atei,agnostici, deistii

ce părere aveți despre meditație? budismul metaforic? cum percepeti voi viata? pe ce puneti valoare in viata asta?

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Meditatie e placuta, dar nu am rabdare sa meditez atat de des pe cat as vrea. Viata e drum cu suisuri, coborasuri, pante, sanse si ghinioane, si nu stii nicioata ce aduce ziua de maine.
Pun valoare pe un hedonism moderat. E bine sa te bucuri de placerile vietii dar nu sa te inaci in mancare/alcool/etc.

Răspuns utilizator avertizat
| Emengir a răspuns:

Cred ca scopul principal al umanitatii este de a evolua, asta inseamna fizic si spiritual. Meditatia poate fi utila pentru a iti curata mintea si spiritul atunci cand sunt incarcate sau daca doresti sa gandesti mai obiectiv, mai detasat. Valori ar fi meritocratia, dreptatea si solidaritatea (cu cei ce merita), oamenii sunt foarte liberi sa aleaga cum abordeaza viata.

| DanielD112 a răspuns:

Pe bani si pe femei.

| RAY explică (pentru DanielD112):

De ce raspunzi aiurea, nu esti ateu