| RAY a întrebat:

Doar pentru persoanele care nu sunt crestine, ce parere aveti despre crestini?

35 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Ma tot gandeam la o treaba (e mai sanatos sa gandesti decat sa cauti raspunsul pe nu stiu unde). Crestinii au o parere proasta despre atei ca se vad pe ei fara dumnezeu, adica fara frica de pedeapsa sau vreo rasplata, ateii au o parere proasta despre crestini pentru ca se vad pe ei cu (credinta in) dumnezeu, diferenta dintre primii si ceilalti e ca primii, crestinii, cred ca ateii sunt criminali, desfranati, drogati, betivi, au toate pacatele din lume, in timp ce ateii cred despre crestini ca sunt prosti, ignoranti, orbi. Mie cei care vad ateii ca cei mai rai oameni imi par periculosi, cu ceilalti n-am treaba ca sunt pe treaba lor, problema e ca putini sunt pe treaba lor. :-s

| MarianAlex112 a răspuns:

Fiecare ce vrea si in ce crede...

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Pentru mine e simplu: daca nu e fanatic, indobitocit, habotnic, fatarnic, bigot...e ok!

| Esperança a răspuns:

Întrebarea asta a fost pusă de n-şpe mii de ori! Şi îţi dai seama că o să vină acum ateii şi o să laude creştinii laughing)

| RAY explică (pentru Esperança):

Nu-i adevarat asta, pur si simplu pareri

| Duhovnicul a răspuns:

Sunt oameni si oameni...
Cei de pe acest site le fac o reclama proasta adevaratilor crestini... Ma refer la crestinii care isi iubesc aproapele, indiferent de apartenenta religioasa, orientarea sexuala, convingeri politice, dizabilitate etc., care stiu sa arate toleranta si respect.

Cum a spus si Voltaire " Religia fara moralitate e doar o superstitie! "

| RAY explică (pentru Duhovnicul):

Cine sunt crestini aia adevarati unde sunt

| mODIN a răspuns (pentru Duhovnicul):

De ce nu pot fii toti crestinii de pe site ca tine? Adica majoritatea se enerveaza repede si incep sa se victimalizeze, dar tu esti mereu calm si vorbesti cu caldura.Ai respectul meu happy

| Mădă0611 a răspuns (pentru mODIN):

Pai el nu e crestin. laughing

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Ce vorbesti e preot

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Ai vazut tu preoti inteligenti? Eu nu thinking

| Duhovnicul a răspuns (pentru Mădă0611):

Asta intr-adevar e o jignire, fiica mea!

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Nici nu cunosc vad doar popi cu vile si mercedes

| Duhovnicul a răspuns (pentru RAY):

Pai si care e problema, noi nu avem voie sa traim?

| 1DeadMemories a răspuns:

Ar trebui sa am o parere proasta? Depinde si cum pui intrebarea.Ce parere am despre ei ca au ales sa creada in dumnezeu?

| Narcis2007 a răspuns:

Sunt si ei oameni...

| ErrorFound a răspuns (pentru Duhovnicul):

Buna asta. rolling on the floor) Dar macar sa nu mai traiasca pe spatele nostru.winking

| Scarbo a răspuns:

Despre ortodocsi am o parere foarte proasta, i-as impusca pe toti inclusiv pe cei din familie, catolicii si penticostalii sunt mai de treaba, cei mai multi intotdeauna mi-au vrut binele.

| Jardelin a răspuns (pentru Scarbo):

"Despre ortodocsi am o parere foarte proasta, i-as impusca pe toti inclusiv pe cei din familie, catolicii si penticostalii sunt mai de treaba, cei mai multi intotdeauna mi-au vrut binele."

Uite Ray, asta e lumea ateilor! Ai vrea sa faci parte din ea?

| Scarbo a răspuns (pentru Jardelin):

Suntem diferiti asa cum sunteti si voi. De exemplu eu sunt plin de imoralitate pentru ca asa am vrut sa fiu. Nu cataloga toate felurile de atei dupa unul.

| Scarbo a răspuns (pentru 1DeadMemories):

Nu prea a fost alegerea lor.

| OmuFoarfeca a răspuns:

Oi!

| Lolităăăă a răspuns:

O parere buna.

| Essencest11 a răspuns:

Sunt antisemita.

| CristiB93 a răspuns (pentru Mădă0611):

Wow,se pare ca ai stat de vorba cu toti preotii din Romania, banuiesc ca ai o experienta bogata, chiar ma bucur ca cunosc o persoana asa inteligenta ca tine.

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

Nu trebuie sa-i cunosti pe toti, aia batrani de pe la sate, care sunt de treaba, habar n-au pe ce lume traiesc, iar ceilalti... hmmm, e suficient sa te uiti cum vorbesc sau se comporta, un om inteligent nu vrea sa isi piarda sufletul, iar ei si l-au vandut. devil laughing Asa-i ca ai popi in familie?

| CristiB93 a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu am popi in familie, dar nu pot sa cred ca vorbesti asa usor depre niste oameni care inainte de a fi preoti sunt oameni ca si noi si fiecare e diferit, dar ce ma pun eu sa o contrazic pe atotstiutoarea MAda laughing

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

Uita-te in jur, compadre, plus ca era vorba de persoanele intalnite, dar ce sa-i faci? e grele cu ganditul.

| CristiB93 a răspuns (pentru Mădă0611):

Oooo ma inclin in fata ta Mada, m-ai iluminat de acum inainte o sa ma uit in jur rolling on the floor)

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

De fapt, cred ca o sa te uiti degeaba. whistling