| MaraM a întrebat:

Domnisorii de onoare de obicei unde stau la nunta in biserica?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Unde vor, nu este o regulă.
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Intodeuna stau langa ginerica happy

| oprescudorin11 a răspuns:

Poate la Cununie. (la mine la ortodocsi).In biserica mea nu se face nunta.Si nici acest termen nu este definit). Dar daca se poate accepta, in biserica mea se mai permit si obiceiuri care sunt in limita bunului simt, ar sta in spatele mirilor si nasilor sau in pronaos, sau in strana.

| Mihaela1964 a răspuns:

In partea ginerului, daca nu se stabileste nimic de catre miri.

| AlaBalaPortocala123 a răspuns:

Din cate stiu, cred ca da. O.o