| Mizantropul a întrebat:

Dumnezeu "atot-orice" şi "omni-etc" are doar o singură cale de a comunica cu oamenii? Doar printr-o carte antică?
Interesant thinking

Răspuns Câştigător
| BubblesDoubleS a răspuns:

El comunica cu tine si prin toaleta in care-ti faci nevoile, doar ca omul e incapabil sa percepteza asta.

8 răspunsuri:
| William a răspuns:

Dumnezeu are nenumarate cai de a comunica cu oamenii, da nu comunica cu oricine. Nu tu alegi sa comunici cu Dumnezeu ci invers. Pustnicii vorbesc cu Dumnezeu prin rugaciune si prin ingerii care li se arata (unora dintre pustnici).

| NinelHell a răspuns:

Doar cu cei handicapati din punct de vedere spiritual. Ateii de exemplu si anumite categorii de credinciosi alcolicii, bolnavi psihici etc.

Răspuns utilizator avertizat
| NinelHell a răspuns (pentru Mizantropul):

Esti un ipocrit. Postarile tale sunt cumva diferite? am sa-ti raspund cu postari "inteligente" de-ale tale:

"Da observ că ai o grămadă de răspunsuri impecabil de tâmpite."

"Şi tu mi-ai arătat puterea prostiei tale."

"În 4 rânduri ai dat dovadă de atâta prostie încât nu ştiu de unde să încep. Însă e trist că ai tupeul de a comenta doar pe internet."

Ti se potrivesc de minune.rolling on the floor

| AnghelB a răspuns:

Ti-ai tras camasa de jmeker? laughing
laughing
Cocalare care esti cocalar!

Ti-ai terminata de ascultat maneaua?

Manelele ie viata ta?

sunt omni-cum? omniprezente in viata ta?

SE VEDE! laughing

| qazwsxedcrfv a răspuns:

Pai daca ai putea sa vorbesti cu El pe Cosmote (sau Vodafone, sau Orange), ai mai avea libertatea sa NU crezi in El?

Nu ti-ar fi frica de El, si toate alegerile pe care le-ai face, ar fi influentate de certitudinea existentei Sale?

Asa ca bucura-te de libertatea pe care o ai si ia deciziile corecte. Nu de alta, dar lumea asta e plina de egoisti, si ceva altruism nu ar strica. Culmea, daca vei fi altruist, dar nu o vei face nici de frica Sa nici pentru aprecierea Sa, ci pentru ca stii ca asa e bine, atunci vei fi mai fericit.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are mai multe 1 cica cu pocaiti comunica prin rugaciuni 2 cu uni in vise 3 uni au previziuni in vitor tot pocaiti desigur tot dumnezeu le vorbeste / dupa cum vezi sunt atatea moduri de comunicare la distanta gratis si nelimitat daca doresti sa beneficiezi de oferta treci la crestinism in special la pocaiti astia sunt mai tari in comunicare astrala faci un botez si gata / daca vrei sa mergi in alte tari gratis exista inaltarea la cer gratis dar dupa ce mori