| William a întrebat:

Dumnezeu vrea sa fie pace intre oameni, dar daca eu ignor pe cineva (nu fiindca urasc acea persoana sau altceva) se poate spune ca sunt certat cu persoana respectiva?

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Atat timp cat nu ai resentimente pentru cineva e bine.Romani12:17-21

11 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Da se poate zice ca esti certat.Parerea mea e ca e mai bine sa ignori o persoana decat sa te certi, injuri...Deci e o mica diferenta.Imi place intrebarea.Bravo!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu, nu trebuie sa vorbesti cu sectantii

| William explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Persoana pe care o ignor eu nu este o fire religioasa, cel putin asa imi amintesc (nu am vorbit de peste 3 ani). Totusi religia nu este motivul pentru care ignor acea persoana.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru William):

Repet, se spune ca sectantilor nici nu trebuie sa le dam buna ziua

Răspuns utilizator avertizat
| victor333 a răspuns:

Dap normal ca se poate spune si pentru asta ajungi in iad...el e dictatorul tu esti sclavul n ai scapare!

| AnnaDllk a răspuns:

Atat timp cat nu ai resentimente pentru cineva e bine.

| GabiTanase a răspuns:

Nu trebuie sa igonri pe cineva, daca cineva iti face un rau tu raspunde i cu bine..si Dumnezeu are grija de toate.

| William explică (pentru GabiTanase):

Nu mi-a facut niciun rau persoana pe care o ignor.

| GabiTanase a răspuns (pentru William):

Cu atat mai bine William! Dar nu trebuie s o ignori daca te intreaba ceva raspunde i si te vei simti mult mai bine,, totul se rezolva diplomat.....vezi tu se leaga una cu alta! O zi buna

| obelix2266 a răspuns:

Nu. Se poate spune ca esti ignorant.